Przedziwne i tajemnicze patenty należące do amerykańskiej armii. Szaleniec, geniusz, czy troll patentowy
Tak przynajmniej twierdzi serwis "The War Zone", który przeprowadził śledztwo dziennikarskie dotyczące tych zastanawiających patentów. Dowiedziono, że stoi za nimi doktor Salvatore Cezar Pais (1). Choć znany jest jego wizerunek, dziennikarze piszą, że nie ma pewności czy ta osoba istnieje naprawdę. Według nich, Pais pracował dla wielu różnych sekcji Marynarki Wojennej, w tym dla Wydziału Lotnictwa Centrum Wojennego Marynarki Wojennej (NAVAIR/NAWCAD) oraz dla Programów Systemów Strategicznych (SSP). Misją SSP jest "dostarczanie wiarygodnych i przystępnych cenowo rozwiązań strategicznych dla wojska". Jest to podmiot odpowiedzialny m.in. za rozwój technologii stojącej za pociskami nuklearnymi klasy Trident, wystrzeliwanymi z okrętów podwodnych.
Wszystkie "UFO patenty", o których mowa, są w pewien sposób ze sobą powiązane. Łączy je nie tylko osoba Paisa, ale również koncepcja nazywana przez samego autora "efektem Paisa". Jest to idea polegająca na tym, że "kontrolowany ruch elektrycznie naładowanej materii przez przyspieszone wibracje i/lub przyspieszone obroty może wytwarzać bardzo wysokie energie i pola elektromagnetyczne o wysokiej intensywności".
Pais twierdzi np. że używając odpowiednio wirujących pól elektromagnetycznych można np. opanować reakcję fuzji termojądrowej. Jeden z patentów Paisa i Marynarki Wojennej opisuje dla odmiany hipotetyczny napęd termojądrowy w "hybrydowym statku powietrzno-kosmiczno-podwodnym". Według opisu patentowego, pojazd taki mógłby poruszać się po lądzie, morzu i przestrzeni kosmicznej z niewiarygodną prędkością.
Inne patenty, będącymi rzekomymi wynalazkami Paisa i zgłoszone jako patenty z sygnaturą Marynarki Wojennej określane są w opisach jako: "nadprzewodnik wysokotemperaturowy", "generator pola elektromagnetycznego" i "generator fal grawitacyjnych wysokiej częstotliwości".
Na przykład "nadprzewodnik wysokotemperaturowy" aplikacja Paisa opisuje jako drut składający się z powłoki metalowej na rdzeniu izolatora. Cewka elektromagnetyczna otacza przewód, a gdy jest aktywowana przez prąd impulsowy, cewka ta powoduje drgania, które pozwalają przewodnikowi działać jak nadprzewodnik. Wszystko w tych patentach opiera się na efektach elektromagnetycznych.
Tytuły tych patentów brzmią jak science fiction. Niektórych dziwi, że Marynarka Wojenna daje tym wątpliwym wynalazkom swoją markę. Ujawniona przez "The War Zone" korespondencja emailowa pomiędzy Paisem a strukturami zarządzającymi US Navy wskazuje, że stoczona została prawdziwa wewnętrzna batalia o te patenty, którą szalony (lub genialny) naukowiec wygrał. Opisy patentów nazywają niektóre z rozwiązań Paisa "zdolnymi do operowania" (ang. "operational"), co, zdaniem "The War Zone", oznaczałoby, że musiały zostać przeprowadzone demonstracje prototypów przed przedstawicielami Marynarki.
Praca uczonego na temat kompaktowego reaktora fuzji termojądrowej została opublikowana przez prestiżowy naukowy periodyk "Institute of Electrical and Electronics Engineers Transactions on Plasma Science" w listopadzie 2019 roku. "Fakt, że moja praca na temat projektu kompaktowego reaktora fuzyjnego została przyjęta do publikacji w tak prestiżowym czasopiśmie jak IEEE TPS, mówi wiele o jej znaczeniu i wiarygodności. I powinno to wyeliminować (lub przynajmniej złagodzić) wszystkie błędne przekonania, które ktoś mógłby mieć w odniesieniu do prawdziwości (lub możliwości) moich zaawansowanych koncepcji fizycznych", komentuje Pais dla "The War Zone". Jak dodał "wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne może lokalnie oddziaływać ze stanem energetycznym próżni (Vacuum Energy State - VES). VES jest piątym stanem materii, innymi słowy fundamentalną strukturą (ramą założycielską), z której wyłania się wszystko (w tym czasoprzestrzeń) w naszej kwantowej rzeczywistości".
Gdy zajrzymy do bazy danych patentowych USA, znajdziemy tam owe "UFO patenty" Paisa wraz z wyraźnym przypisaniem do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (2). I nie wiemy, co o tym myśleć.
Mirosław Usidus