Akcesoria i gadżety do pracy z przewodami

Akcesoria i gadżety do pracy z przewodami
Organizacja okablowania jest ważna w każdym miejscu. Zarówno w zakładach pracy, jak i w miejscu zamieszkania. Minusem nadmiernej ilości przewodów jest fakt, że dość szybko zaczynają się z sobą plątać, co prowadzi do utrudniających codzienne funkcjonowanie komplikacji. Ponadto, przewody mają tendencję do zwijania się, przyciągania zanieczyszczeń obecnych w otoczeniu oraz innych, niepożądanych działań. Dlatego stosuje się różnego typu rozwiązania mające za zadanie pomóc w sprawnym zorganizowaniu przechowywania wszystkich kabli, ich segregowaniu oraz kontrolowanym przechowywaniu. Poniżej przyglądamy się najchętniej wybieranym akcesoriom i gadżetom, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego, komu zależy na dobrze zorganizowanym miejscu pracy lub gabinecie.

Listwy do przewodów - i ich dostępne odmiany

Listwy wykorzystywane są wówczas, gdy w danym budynku lub mieszkaniu znajdują się przewody ulokowane poza strukturą ściany, których długość wynosić może nawet kilka metrów lub więcej. Często, listwy stosowane są w biurach, kancelariach, serwerowniach, a także licznych innych zakładach pracy, gdzie liczy się sprawna organizacja okablowania oraz bezpieczeństwo. Wewnątrz listew biegną przewody, które są chronione przed szkodliwymi oddziaływaniami zewnętrznymi, a także przed wzajemnym poplątaniem.

Oprócz konwencjonalnych listew i kanałów kablowych znajdziesz także specjalne ich modele dedykowane do montażu bezpośrednio przy podłodze. Dostępne są listwy maskujące, dedykowane do zakrywania korytek z przewodami. Pozwala to uzyskać optymalny, zadowalający efekty aranżacyjny. Obok nich, znajdują się także akcesoria, łączniki oraz inne elementy pozwalające na stworzenie mniej i bardziej rozbudowanej sieci przewodów, idealnie wpasowane w rozmiary Twoich ścian.

Opaski i organizery do przewodów

Nie zawsze montaż listwy na przewody jest potrzebny. Często, wystarczy sięgnąć po o wiele prostsze rozwiązania, by uzyskać zadowalający efekt. Do chętnie stosowanych produktów należą tak zwane trytytki, niekiedy też nazywane po prostu opaskami kablowymi. Wyjątkowość trytytek wynika z ich konstrukcji oraz prostego sposobu użytkowania. Po zaciśnięciu trytytka będzie przymocowana do wybranego miejsca. Możesz w ten sposób spinać z sobą grupy przewodów, lub wspólnie ustabilizować ich ułożenie. Szeroki wybór trytytek - oraz innych pomocnych rozwiązań - oferuje sklep elektryczny - Speckable.pl.

Niekiedy wybieraną alternatywą względem trytytek są cybanty. Akcesoria te mają najczęściej formę metalowych obręczy, o regulowanym rozmiarze. Korzystając z prostego mechanizmu, możesz zaciskać dany cybant wokół wybranej grupy przewodów. W porównaniu do trytytek cybanty są bardziej wytrzymałe oraz odporne na szkodliwe oddziaływania. Dobrej jakości cybant może bez problemu pełnić swoją funkcję przez okres wielu lat, cały czas utrzymują przewody w ustalonym miejscu.

Do pozostałych akcesoriów stosowanych w organizacji przewodów należą uchwyty plastikowe, rzepy, a także rury PCV i peszle. Te dwie ostatnie grupy produktów są stosowane przede wszystkim przez profesjonalnych odbiorców - firmy specjalizujące się w wykonywaniu i osłanianiu instalacji przewodów.