iPhone 14 - lista nowych funkcji

iPhone 14 - lista nowych funkcji
Marka Apple słynie z produkcji niezawodnych urządzeń o eleganckim designie. Do nowości należą smartfony z rodziny iPhone 14. Zostały one wyposażone w nowe funkcje, które przypadną do gustu wielu odbiorcom.

Trwała konstrukcja i wydajna bateria

iPhone 14 i iPhone14 Plus są dostępne w wersji 6,1 cala oraz nowej - 6,7 cala. Zostały wyposażone w trwałe, smukłe obudowy z aluminium klasy lotniczej. Można je zakupić w pięciu atrakcyjnych kolorach. iPhone 14 Plus posiada większy ekran, nada się świetnie do grania i strumieniowania filmów dzięki najbardziej wydajnej baterii spośród wszystkich iPhone’ów. Oba modele mają ulepszoną konstrukcję wewnętrzną, co pozwala na uzyskanie lepszej charakterystyki termicznej. Mogą pochwalić się wyświetlaczami Super Retina XDR z technologią OLED oraz technologią Dolby Vision. iPhone’y posiadają wytrzymałą przednią warstwę Ceramic Shield, która nie występuje w innych urządzeniach i jest twardsza niż pozostałe szkła stosowane w smartfonach.

Zachwycająca jakość aparatu

iPhone 14 i iPhone 14 Plus wyróżniają się aparatem głównym z dużą matrycą i dużymi pikselami oraz nowym aparatem przednim TrueDepth. Warto wspomnieć o praktycznym aparacie szerokokątnym i możliwości poprawy działania aparatu przy słabym świetle za pomocą strumienia przetwarzania Photonic Engine. Fantastyczna jakość aparatu głównego umożliwia wykonywanie lepszych zdjęć i bardziej szczegółowych filmów wideo z wyraźnie przedstawionym uchwyconym ruchem.

Aparat TrueDepth po raz pierwszy został wyposażony w autofokus, dzięki czemu zdjęcia robione przednią kamerą będą ostre i możliwe do wykonania nawet z większych odległości i przy słabym świetle. Warto wspomnieć o Trybie akcji gwarantującym płynne nagranie wideo mimo trudnych warunków, takich jak silne wstrząsy, ruch czy wibracje. To istotne dla osób, które nagrywają ważne wydarzenia bezpośrednio w miejscu ich wystąpienia. Ulepszony flesz True Tone zapewnia o 10% większą jasność. Ponadto można korzystać z trybu filmowego w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s i 4K przy 24 kl./s.

Wykrywanie wypadków i alarm SOS

Urządzenia z serii iPhone 14 zostały wyposażone w funkcje mające zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom krytycznych sytuacji. To przede wszystkim funkcja wykrywanie wypadków, która potrafi wychwycić poważne zderzenia samochodowe i nawiązać połączenie z służbami ratowniczymi, gdy uczestnik zdarzenia jest nieprzytomny bądź nie jest w stanie złapać za telefon. Apple zadbało o opracowanie algorytmów analizy ruchu, które przeszły wielogodzinne testy. W sytuacji, gdy uczestnik wypadku korzysta również z Apple Watch, funkcja wykorzystuje możliwości obu urządzeń.

Nowe iPhone’y zostały też wyposażone w funkcję alarmowe SOS przez satelitę. Dzięki specjalnym podzespołom zintegrowanym z oprogramowaniem ma ona możliwość bezpośredniego połączenia się z satelitą przez anteny, by zapewnić zagrożonej osobie możliwość komunikacji z służbami ratunkowymi. Wcześniej funkcja zadaje jej kilka pytań i wskazuje kierunek ustawienia iPhone’a w celu połączenia się z satelitą. Odpowiedzi otrzymują specjaliści Apple, którzy mogą sami wezwać pomoc.

A15 i A16 Bionic

A15 Bionic to czip, który gwarantuje niezwykłą wydajność urządzeń. 5-rdzeniowe GPU pozwala osiągnąć doskonałą płynność grafiki w grach i aplikacjach wideo, obsługuje też funkcje aparatów. Zapewnia świetną żywotność baterii, chroni prywatność i bezpieczeństwo dzięki Secure Enclave. 6-rdzeniowe CPU upora się nawet z wymagającymi zadaniami, natomiast 16-rdzeniowy system Neural Engine wpływa na niezwykle szybką pracę urządzenia. Modele Pro zostały wyposażone w jeszcze bardziej wydajne procesory A16 Bionic.

ARTYKUŁ PARTNERA