Najlepsze odkrycia w wannie...

Najlepsze odkrycia w wannie...
Nowy portal dla ambitnych Motywowanie studentów do pracy naukowej, łatwa komunikacja między członkami kół naukowych, współdzielenie projektów naukowych czy publikowanie swoich osiągnięć - takie cele przyświecały twórcom nowego portalu dla studentów aizo.pl.

Na rynek internetowy wchodzi nowa platforma edukacyjna ? Aizo.pl, skupiająca studenckie koła naukowe i organizacje naukowe. Dzięki niej istnieje możliwość wysyłania, dzielenia się własnymi projektami, wymiany poglądów, doświadczeń oraz prowadzenie wspólnych badań.

Powstanie takiej platformy niesie za sobą całą masą korzyści. Działa na zasadzie bliskiej kooperacji student ? pracodawca oraz środowisko akademickie.

Celem platformy jest także promowanie komunikacji i wymiany cennych doświadczeń pomiędzy studentami uczelni w całej Polsce. Projekt wzmacnia przedsiębiorczość akademicką, czyli zaangażowanie środowiska akademickiego na rzecz podnoszenia innowacyjności akademickiej.

Poprzez umożliwienie kontaktów z wielokulturowym środowiskiem studenckim, platforma zdecydowanie pomaga przyszłym absolwentom zdobyć jakże unikalne i w obecnych czasach niezbędne doświadczenie, które sprawi, że ich oferta stanie się atrakcyjna dla pracodawcy nie tylko na rynku lokalnym, krajowym, ale także, a może i przede wszystkim na rynku europejskim.

Serwis skierowany jest do studenckich kół i organizacji naukowych. Użytkownicy mogą korzystać między innymi z forum dyskusyjnych, systemów aktualności, narzędzi współpracy grupowej, miejsca do przechowywania dowolnych plików.

Duże możliwości komunikacyjne mają stanowić zachętę dla organizacji studenckich do realizacji wspólnych projektów, konferencji, sympozjów, referatów, opracowań badawczo-rozwojowych z możliwą wymianą dokumentów

- Ciekawy pomysł - podsumowuje krótki Piotr Hebda, student Wyższej szkoły Informatyczno-Ekonomicznej w Warszawie - administrator jednego z kół na portalu. - Wszyscy, którzy chcą coś mądrego wnieść do projektu mogą to zrobić w zaciszu swojego akademika czy domu. I fajnie, że osoby którym bliska jest nauka są w jednym miejscu. Może się okazać, że praca nad projektem przebiega intensywniej i bardziej kreatywnie podczas kąpieli w wanie - komentuje z uśmiechem Piotr.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego