Wkrętarka Bosch PSR Select

Wkrętarka Bosch PSR Select
e-suplement
Wkrętarka Bosch PSR Select to małe, poręczne ale wydajne narzędzie w domowym warsztacie. Ponieważ waży jedynie 500 g, nawet podczas większych prac dłonie majsterkowicza nie są zmęczone. Wkrętarka jest zasilana nowoczesnym akumulatorem litowo-jonowym 3,6 V czyli nie wymaga używania ciągnącego się i przeszkadzającego kabla.

Po wyjęciu z zielonego pudełka-walizeczki, wkrętarkę trzeba naładować. Robi się to za pomocą dołączonego transformatora, ładując akumulator prądem 230 V z domowej sieci. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozbawiony jest efektu pamięci i charakteryzuje się minimalnym stopniem samo-rozładowania. Dzięki temu wkrętarka Bosch PSR Select jest gotowa do użycia nawet po dłuższej przerwie.

Akumulator można sobie doładować w dowolnej chwili, bez ryzyka obniżenia jego pojemności. Całkowite naładowanie sygnalizuje zielone światełko diody LED z piktogramem w kształcie dystrybutora paliwa. Producent podaje, że można wkręcić aż do 90 wkrętów na jednym cyklu ładowania.  Wkrętarka Bosch PSR Select przeznaczona jest do wkręcania wkrętów o średnicy do 5 mm, co jest zupełnie wystarczające do podstawowych zadań w domowym warsztacie.

Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany magazynek, który umożliwia przechowywanie końcówek do wszystkich najczęściej używanych typów wkrętów. Aby zmienić końcówkę, wystarczy obracać magazynek do chwili, gdy w okienku podglądu widoczna będzie żądana końcówka bitu. Wybieraną końcówkę widzimy dokładnie dzięki podświetleniu okienka wnętrza magazynku i ukształtowaniu wizjera w taki sposób, że mamy wrażenie jakbyśmy patrzyli przez szkło powiększające.

Gdy zdecydujemy się na określoną końcówkę nadającą się do wykonania pracy, należy przesunąć w kierunku od siebie czerwony przełącznik, znajdujący się za magazynkiem. Wybrany bit wysunie się i pojawi w uchwycie. To bardzo ułatwia pracę wówczas, gdy sytuacja wymaga częstego zmieniana bitów. Ten szybki system nazywa się ?Easy Select? i gwarantuje użytkownikowi, że odpowiednie końcówki nie giną. Nie trzeba już ich szukać w skrzynce narzędziowej, ponieważ dwanaście bitów jest w magazynku razem jako część wkrętarki.

Łatwo również jest też zmienić zużyty bit lub wymienić każdą z końcówek na inną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Aby wymienić bit, wystarczy wyciągnąć go z uchwytu i zastąpić innym. Po zakończeniu pracy można schować nową końcówkę do magazynku cofając przycisk.

Jest jeszcze jedno bardzo ważne, a rzadko spotykane rozwiązanie. Pracę w warunkach słabego oświetlenia ułatwia wbudowana dioda ?Power Light?. Pole pracy jest dokładnie oświetlone i łatwo jest trafi ć bitem w łepek śruby.

Wkrętarka Bosch PSR Select dysponuje całkowicie wystarczającą mocą i radzi sobie z wkręcaniem bez widocznego wysiłku. Zmiany kierunku ruchu dokonuje się bez problemu, używając do tego celu odpowiedniego przełącznika. Miękka pistoletowa okładzina Softgrip gwarantuje pewny uchwyt i bezpieczeństwo pracy. Polecamy to narzędzie do domowego warsztatu, bo da ono użytkownikowi dużo zadowolenia podczas majsterkowania i oszczędzi nadgarstki właściciela, gdy do wkręcenia jest więcej śrub.

Wkrętarka Bosch PSR Select - parametry techniczne :

  • napięcie/pojemność ? 3,6 V/1,5 Ah;
  • maks. średnica wkrętów ? 5 mm;
  • prędkość obrotowa bez obciążenia ? 210 obr./min;
  • maks. moment obrotowy ? 4,5 Nm;
  • ciężar ? 0,5 kg

Wkrętarka Bosch PSR Select - wyposażenie standardowe:

  • stacja ładująca;
  • walizka z tworzywa sztucznego;
  • 12 standardowych końcówek.
W konkursie Active Reader można zdobyć to narzędzie za 359 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn