Mały i funkcjonalny - Genius SP-i500

Mały i funkcjonalny - Genius SP-i500
e-suplement
Testując ten małej wielkości głośnik dedykowany iPhone/iPod starałem się skupić na plusach urządzenia, pomijając ograniczenia wynikające z małego rozmiaru, a tym samym ograniczeń wynikających z praw fizyki. Głośnik Genius SP-i500 o mocy 2 watów nie jest w stanie fizycznie odtworzyć zarówno niskich jak i bardzo wysokich częstotliwości dźwięku ? występują, typowe dla takiej wielkości sprzętu grającego, zniekształcenia harmoniczne, które przy poziomie głośności powyżej 70%, słyszymy jako charakterystyczne dla ucha odgłosy charczenia i buczenia. Tyle tytułem wstępu czyli elementów, na które producent nie mógł mieć zbyt dużego wpływu.

To co jest minusem może być również plusem i tak jest w tym wypadku. Mały, ergonomiczny rozmiar pozwala zabrać to urządzenie dosłownie wszędzie, wystarczy tylko znaleźć gniazdko i możemy głośniej puścić nasze ulubione kawałki z iPhone?a, iPoda lub zewnętrznego urządzenia podłączonego do gniazdka AUX IN. Kolejnym dużym plusem jest możliwość wykorzystania stacji dokującej do podładowania iPhone?a/iPoda, również w trakcie odtwarzania muzyki.

Łącząc przycisk ?Snooze? z aplikacją Musical Alarm na iPhone?a, otrzymujemy sprawnie działający i zintegrowany budzik, który nie tylko wybudzi nas z głębokiego snu w poniedziałkowy poranek, ale również pozwoli wprowadzić w stan przyjemnej drzemki. Przy projektowaniu przycisku Snooze producenci pomyśleli o zaspanych właścicielach budzików ? przycisk ten zajmuje większość górnego obszaru obudowy, zmniejszając szanse na pominięcie go po ciemku. Kilka słów należy się również samej aplikacji. Musical Alarm jest prosty, intuicyjny w użytkowaniu, a dodatkowo uzupełniony czytelną i ładną formą graficzną.

Test głośników Genius SP-i500 - podsumowanie:

  • jakość dźwięku na akceptowalnym poziomie;
  • możliwość ładowania sprzętu w trakcie słuchania muzyki (funkcja ładowarki iPhone i iPod);
  • można bardzo łatwo zaprogramować budzik, korzystając z aplikacji zainstalowanej na telefonie;
  • wejście AUX pozwala odtworzyć dźwięk z innych urządzeń;
  • zniekształcenie harmoniczne przejawiające się buczeniem i charczeniem głośnika przy wysokich ustawieniach głośności.
W konkursie Active Reader można zdobyć głośniki Genius SP-i500 za 145 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn