Słuchawki ATH-WM55

Słuchawki ATH-WM55
e-suplement
Słuchawki do testu otrzymaliśmy w kolorze białym (ATH-WM55WH). Jest on bardzo popularny wśród młodzieży odkąd firma z Cupertino rozpoczęła sprzedaż odtwarzaczy przenośnych w roku 2001. Wówczas reklamy iPodów podkreślały biel słuchawek. W sprzedaży dostępne są także inne wersje kolorystyczne: czerwona (ATH-WM55BKR) i czarna (ATH-WM55BK). Trudne początki Wyjęcie słuchawek ATH-WM55 z twardego blistra nie jest sprawą prostą. Chwilami można odnieść wrażenie, że konstrukcja ulegnie uszkodzeniu podczas wyjmowania z opakowania. Ale już po chwili możemy cieszyć się bardzo dobrym sprzętem, który sprawił w redakcji dodatkową niespodziankę. Otóż, nie od dziś wiadomym jest, że instrukcja obsługi jest czytana dopiero w momencie, kiedy wszyscy dookoła nie mają pojęcia co począć z powstałym problemem.

Nie inaczej było w tym przypadku. Bardzo cienki, delikatny, metrowej długości kabelek, który jest zwinięty w obudowie jednego z głośników łatwo się rozwija. Natomiast trudniej go zwinąć. To, że ta prosta i intuicyjna czynność może sprawić sporo problemów potwierdziły osoby z redakcji. Sposób na zwinięcie kabelka znalazł nasz kolega w niespełna minutę. Najdłużej, bo ponad 5 minut zastanawiał się odwiedzający nas gość.

Okazuje się, że aby zwinąć kabelek należy wtyk jack umieścić w otworze obudowy i przekręcić wtyczkę w prawo ? natychmiast kabel zniknie pod obudową. Proste, ale jakie skomplikowane. System zwijania kabla ma dodatkową zaletę, możemy rozwinąć przewód na taką długość jakiej potrzebujemy, bez obawy o to, że kabel będzie nam przeszkadzał. Obawy budzi jedynie jego delikatność. Jest on dosyć cienki, co sprawia, że mamy obawy czy go nie uszkodzimy.

Wymagający odbiorca...

?nie będzie narzekał na jakość wykonania czy odsłuchu. Słuchawki zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. W dotyku solidne, miękkie i przyjemne. Wyposażone w obracane kapsuły nauszników, umożliwiają płaski transport, np. w plecaku z książkami bez obawy o uszkodzenie. Duże przetworniki i szerokie pasmo przenoszenia sprawiają, że słuchawki ATH-WM55 cechuje dynamiczny, czysty i żywy dźwięk. Zdecydowanie można zakwalifikować je do klasy średniej, a i tak niejednego audiofila wprawią w zachwyt.

Jeżeli potrzebujemy zmienić coś w kolorystyce naszego ubioru lub biel słuchawek nam się znudzi, producent wyposażył sprzęt dodatkowo w trzy pary nakładek ? kapsuł w różnych kolorach. W zależności od stylu, czy charakteru... jednym szybkim ruchem zdejmujemy standardową białą kapsułę specjalnym, dołączonym do słuchawek kluczykiem ? co także wymaga odrobiny siły i nie daje spokoju, czy uda nam się zdjąć i założyć nakładki nie uszkadzając ich ? ale bez obawy.

Podsumowując

Produkt firmy Audio-Technica bardzo przypadł nam do gustu. Jego kompaktowe rozmiary, jakość wykonania oraz co istotne jakość dźwięku, gwarantują długie i przyjemne użytkowanie.

W konkursie Active Reader można zdobyć słuchawki ATH-WM55 za 184 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn