Router Linksys EA3500

Router Linksys EA3500
e-suplement
Linksys EA3500 to router ze średniej półki cenowej, umożliwiający połączenie kilku urządzeń elektronicznych w sieć i udostępnienie im Internetu z możliwie najwyższą prędkością (do 300+450 Mb/s).

Urządzenie wykonano z bardzo dobrej jakości tworzywa. Router Linksys EA3500 jest na tyle elegancki, że może być zainstalowany w domu, biurze, hotelu i innych miejscach, nie zakłócając harmonii wystroju wnętrza.

Nie tylko wygląd

Oferowany sprzęt jest pod każdym względem dopracowany. Nie znajdziemy szpecących anten ? zostały wbudowane pod obudowę urządzenia. Poza jakością wykonania, na uznanie zasługuje polskie oprogramowanie zainstalowane w EA3500, które stanowi duże udogodnienie dla mniej doświadczonych użytkowników. Większość producentów oferuje menu w ich urządzeniach w języku angielskim ? technicznym angielskim, nie dla każdego zrozumiałym.

Po podłączeniu zasilania, sieci do gniazda WAN (Internet), komputera do jednego z czterech gigabitowych gniazd LAN, możemy przystąpić do konfiguracji. Sam instalator poprowadzi nas przez cały proces. Szybka konfiguracja sprowadza się do kilku kliknięć i wpisania haseł dostępu do routera. Całość jest ilustrowana grafiką ekranową pokazującą każdy kolejny krok.

I wszystko jasne

Router Linksys EA3500 pozwala wzorowo zabezpieczyć naszą sieć przed potencjalnym włamaniem. Możliwość konfiguracji i opcji jest pełna. Wszystko na swoim miejscu i bez zbędnych utrudnień. Oprogramowanie pozwala nam na utworzenie dwóch niezależnych podsieci. Jedną, np. dla własnych komputerów, drukarek i innych peryferii, drugą dla gości. Jest to idealne rozwiązanie dla hoteli i restauracji.

Wbudowane gniazdo USB w standardzie 2.0 pozwala na dołączenie pamięci masowej, czyli zewnętrznego dysku twardego bądź pendriv'a. Dostęp do dysku może być tak zdefiniowany, że będziemy mieli możliwość korzystania z plików zdalnie. Wielka szkoda, że nie możemy skorzystać z tego gniazda wpinając do niego modem 3G.

Producent zapewnia transfery w sieci Wi-Fi na poziomie do 300+450 Mb/s. W rzeczywistości komputery oddalone od routera o mniej niż metr ? każdy ? nawet nie zbliżył się do tej pierwszej wartości (2,4 GHz). Ogromną zaletą urządzenia jest jednoczesna praca w dwóch zakresach częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza w blokach mieszkalnych, w których jest bardzo dużo działających i skutecznie zagłuszających się nawzajem routerów.

Problemem dla przeciętnego użytkownika może być cena urządzenia, która w chwili pisania artykułu kształtowała się w przedziale 340-495 ZŁ (sklepy internetowe). Niemniej sprzęt warty jest każdej wydanej nań złotówki, ponieważ zapewnia doskonałe parametry transmisji, zabezpieczeń, wykonania i co bardzo ważne ? satysfakcję wielu zadowolonych użytkowników.

W konkursie Active Reader można zdobyć router Linksys EA3500 to urządzenie za 400 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn