Od lat 5 do 105 Koontz - puzzle naukowe

Od lat 5 do 105 Koontz - puzzle naukowe
e-suplement
Puzzle - forma rozrywki polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. W tym przypadku na warsztat trafiły: karuzela, samochód, kołobumerang, spacer po linie, rozbujany pingwin, zegar, kalejdoskop i zamek szyfrowy. Odkrywamy jak to działa...

Podczas chodzenia nie zwracamy uwagi na utrzymywanie równowagi. Ale gdy próbujemy długo stać na jednej nodze, wtedy to zadanie wcale nie jest takie proste. Przyjrzyj się dokładnie swojemu pingwinowi-zabawce. Czy umiesz utrzymać go w pionie? Odkryj, dlaczego pingwin się nie przewraca.

Z puzzlami Koontza będzie to dziecinnie proste. Czujesz jak płynie czas? Jakie to uczucie? Kiedy płynie szybciej - w czasie lekcji, której nie lubisz, czy podczas zabawy z przyjaciółmi? Ludzie od zawsze odczuwali upływ czasu i próbowali go mierzyć na wiele sposobów.

puzzle_koontzW starożytnych Chinach mędrcy z dworu cesarza starali się skonstruować odpowiedni do tego przyrząd. Miał odmierzać czas w oparciu o układ ciał niebieskich - było to ważne ze względu na zwyczaj wyboru następcy tronu. Pewnego dnia, jeden z mnichów wpadł na genialny pomysł, by użyć do konstrukcji kół zębatych różnych wielkości. Teraz masz okazję zobaczyć, jak działa ten wspaniały wynalazek - odkryj sekret ruchu wskazówek zegara.

Jak długo możesz stać na jednej nodze? A czy potrafisz rzucać i łapać piłkę stojąc na jednej nodze? Akrobaci cyrkowi - linoskoczkowie, akrobaci na trapezie, klauni, a nawet zwierzęta - ćwiczą przez lata utrzymywanie równowagi podczas zdumiewających sztuczek cyrkowych. Jak oni to robią? Dowiedzmy się. Odkryj, w jaki sposób akrobatom udaje się nie spaść, gdy chodzą po linie lub na rękach.

W konkursie Active Reader można zdobyć puzzle Koontza za 30 pkt.

puzzle_koontz_test

Przeczytaj także
Magazyn