Measy RC11 pilot, klawiatura, mysz

Measy RC11 pilot, klawiatura, mysz
e-suplement
Po udanym debiucie dongea Measy U1A (opis obok), na rynek wprowadzono klawiaturkę Measy RC11, która jest doskonałym uzupełnieniem U1A. Pilot, klawiatura i mysz w jednym - tak najprościej można opisać to urządzenie. Może być używana do komputerów PC, telewizorów typu Smart TV i do androidowych dongli.

Do Measy U1A producent nie dodaje żadnego urządzenia sterującego, z tego powodu sami musimy nabyć odpowiedni pilot. Idealnym uzupełnieniem jest Measy RC11. Jest to o wiele wygodniejsze niż korzystanie z przewodowej klawiatury i myszy. Przede wszystkim są one niewygodne i wymagają dwóch rąk do ich obsługi.

Czy leci z nami pilot?

Measy RC11 przypomina małą, przenośną klawiaturę typu Bluetooth do tabletu. To jest pełnowartościowa klawiatura, która łączy się przez własny nadajnik/odbiornik pracujący na częstotliwości 2,4 GHz - tej samej co urządzenia Wi-Fi. Dzięki temu urządzeniu z dziecinną łatwością wprowadzimy tekst do komputera, telewizora multimedialnego. Obok alfanumerycznych znaków znajdziemy również kilka przycisków służących do obsługi systemu Android, przez co klawiatura pełni funkcję pilota. Są to przycisk wyłączania, kursowy góra/dół, lewo/prawo ułatwiające nawigację oraz zestaw klawiszy funkcyjnych.

Sztuka lewitacji

Myszka powietrzna - wygoda, która uczy nas cierpliwości. Gryzoń, który jest zamknięty w opisywanym urządzeniu nie potrzebuje podłoża by sterować kursorem po ekranie TV, czy komputera. Wystarczy poruszać nim w powietrzu, a ruchy naszej ręki zostaną odwzorowane na ekranie. Przypomina to obsługę kontrolera konsoli Wii czy PlayStation Move.

pilot_measy_rc11Myszkę uaktywniamy przez kliknięcie loga Android - kursor natychmiast pojawi się na ekranie. Podczas korzystania z klawiatury dobrze jest wyłączyć funkcję myszki, by nie przeszkadzała nam w pisaniu. Obok zielonego robocika znajdziemy lewy i prawy przycisk myszki.

Podsumowanie

Ruchy kursora są odwzorowane płynnie i dokładnie, a opóźnienie niemal nie występuje. Pilot zasilany jest trzema bateriami AAA (R3). Uruchomienie jest bardzo proste - wystarczy umieścić miniaturowy nadajnik w gnieździe USB Measy U1A, TV bądź komputera. Nie wymaga instalacji sterowników.

W konkursie Active Reader można zdobyć Measy RC11 w kompecie z Measy U1A za 200 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn