Laser krzyżowy FL 40 Pocket II

Laser krzyżowy FL 40 Pocket II
e-suplement
Kompaktowy automatyczny laser budowlany emitujący dwie długie linie światła, widocznego na powierzchniach i krawędziach elementów konstrukcji. Obie linie przecinają się pod kątem prostym wyznaczając pion i poziom. Dzięki temu urządzeniu każdy może zostać domowym fachowcem.

Laser znajduje zastosowanie przy pracach budowlanych, remontowych, instalacyjnych, przy etapowej kontroli jakości wykonanych robót, przy wykonywaniu posadzek i podłóg, zabudowie wnęk, mebli kuchennych itp.

Na rynku dostępna jest ogromna ilość laserów krzyżowych przeznaczonych do pracy we wnętrzach. Wybór odpowiedniego, tego właściwego urządzenia jest bardzo trudny, szczególnie, że opisy tych produktów są bardzo skąpe. Większość nabywców kieruje się doświadczeniem i rekomendacją innych użytkowników.

W przypadku opisywanego lasera FL40 nie ma potrzeby by zasięgać języka u znajomych. Nabywając to urządzenie otrzymujemy gwarancję jakości dopracowanego, profesjonalnego sprzętu marki geo-Fennel.

Urządzenie emituje dwie wiązki światła widocznego na elementach konstrukcji, np. mebli, posadzek (patrz zdjęcie).

Laser krzyżowy FL 40 Pocket II - parametry techniczne

  • Krzyż linii lasera.
  • Uchwyt wielofunkcyjny do mocowania przyrządu na: - ścianach i podłogach, - profilach stalowych, grzejnikach (magnetycznie), - rurach, słupach, belkach (paskiem), - statywach 5⁄8" i 1⁄4".
  • Zabezpieczenie transportowe.
  • Alarm optyczny i akustyczny nadmiernego przechyłu.
  • Współpracuje z opcjonalnym detektorem w celu zwiększenia zasięgu.
  • Zasięg: 20 m, 60 m z detektorem (wersja HighPower 30m, 80 m z detektorem).
  • Dokładność: ±3 mm/10 m.
Laser krzyżowy FL 40 Pocket II jest umieszczony w solidnie wykonanej i przemyślanej konstrukcji, gdzie na szczególną uwagę zasługuje dobrze spasowana, gumo wana obudowa. Urządzenie jest bardzo energooszczędne, a zasilanie odbywa się z trzech baterii. Obsługa urządzenia jest nadzwyczaj intuicyjna. Ponadto, doskonale współpracuje ono z detektorem FR55M, dzięki któremu można pracować w trudnych warunkach pogodowych (wysokie nasłonecznienie), a także na dużo większych dystansach.

Testowany przyrząd wyróżnia się także uniwersalnością zastosowań, dzięki dołączonemu do niego wielofunkcyjnemu uchwytowi, umożliwiającemu montowanie lasera na: statywie (gwint 5/8” i 1/4”), ścianie (otwór na śrubę lub gwóźdź), elementach stalowych (wbudowane od spodu i tyłu bardzo mocne magnesy) oraz rurach i słupkach (dołączony pasek mocujący).

Urządzenie wraz z akcesoriami, obejmującymi uchwyt, tarczkę celowniczą magnetyczną, pasek oraz instrukcję obsługi w języku polskim, dostarczane jest w ortalionowej torbie.

Prostota obsługi, mnogość zastosowań oraz wysoka jakość wykonania urządzenia sprawia, że można je śmiało polecić.

W konkursie Active Reader można zdobyć to narzędzie razem ze statywem za 1120 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn