Symulator samochodów wyścigowych

Symulator samochodów wyścigowych
e-suplement
Niedawno pojawiła się w sprzedaży pozycja, która do tematu kierowania samochodami podchodzi w zupełnie inny sposób niż większość dostępnych na rynku gier wyścigowych. Nowa tytuł z serii „Niesamowite maszyny” został poświęcony pojazdom wyścigowym i pozwala na wcielenie się w rolę profesjonalnego kierowcy.

W odróżnieniu od samochodówek o zręcznościowym modelu jazdy, postawiono tutaj na jak najdokładniejsze odzwierciedlenie zachowania auta na torze, dzięki czemu nasze cztery kółka prowadzi się w sposób bardzo realistyczny i niepozwalający na pokonywanie ostrych zakrętów z wciśniętym do oporu pedałem gazu.

Gracze otrzymują możliwość chwycenia kierownicy dziewięciu samochodów i wyruszenia na jeden z sześciu dostępnych w grze torów. Choć te liczby nie robią może ogromnego wrażenia, to warto w tym miejscu wspomnieć, że gra posiada bardzo przystępny edytor tras, dzięki któremu możemy stworzyć praktycznie nieograniczoną ilość aren do naszych wyścigowych zmagań. Jeśli liczba dostępnych domyślnie aut nie robi na Was wrażenia, to również nie musicie się martwić, gdyż fani tego tytułu publikują w sieci różnego rodzaju modyfikacje, wprowadzające do gry zupełnie nowe pojazdy.

symulator_samochodow_wyscigowych_graW kwestii modelu jazdy, programiści z firmy Kunos Simulazioni zrobili kawał profesjonalnej roboty. Każde z dostępnych aut prowadzi się w charakterystyczny dla siebie sposób, a na opanowanie pełni możliwości oferowanych przez dany pojazd można stracić naprawdę sporo czasu.

W pełnym zrozumieniu technicznej funkcjonalności samochodów pomaga rozbudowane narzędzie telemetrii, dzięki któremu będziecie mogli zobaczyć, które z parametrów mają najważniejszy wpływ na osiągi danego auta. W tym miejscu trzeba koniecznie wspomnieć, że model jazdy potrafi znacząco różnić się w zależności od rodzaju wybranych opon, czy obecnych na torze aktualnych warunków pogodowych. Te ostatnie potrafią zrobić naprawdę niezłe wrażenie - z pewnością niezapomniane okażą się dla Was wrażenia z jazdy wyścigowym bolidem w trakcie ulewnego deszczu, kiedy to o uzyskanie dobrego czasu trzeba mocno powalczyć i bez pokazania pełni swoich umiejętności może być naprawdę ciężko.

Do wykręcenia jak najlepszego wyniku, nie wystarczy jednak tylko refleks i perfekcyjne opanowanie kierownicy. W zależności od trasy warto bowiem pokusić się o kombinowanie z ustawieniami samochodów, by w jak najbardziej optymalny sposób mogły one pokonywać dany tor.

Wykonanie symulatora stoi na całkiem wysokim poziomie. Modele samochodów prezentują się przyzwoicie, podobnie zresztą jak trasy. Na szczególną pochwałę zasługuje wygląd kokpitów pojazdów, gdyż zarówno zegary, jak i całość deski rozdzielczej każdego z pojazdów ucieszy wszystkich fanów jazdy z perspektywy wnętrza auta. Do dyspozycji graczy oddano tryb wieloosobowy, w którym na jednym torze może się zmierzyć maksymalnie piętnastu wirtualnych kierowców.

Musicie się jednak liczyć z tym, że sieciowa konkurencja potrafi naprawdę zajść za skórę, wobec czego przed wejściem na serwery warto przeznaczyć trochę czasu na poznanie tras i możliwości naszego pojazdu. Tak jak w każdej dziedzinie, tak i tutaj trening czyni mistrza, a doświadczenie zdobyte w trakcie zabawy z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W konkursie Active Reader można zdobyć ten symulator za 50 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn