Transcend StoreJet Cloud

Transcend StoreJet Cloud
e-suplement
W dobie ogromnej popularności urządzeń korzystających z dobrodziejstwa bezprzewodowego przesyłania danych, przydatnym gadżetem okazuje się dysk, który bez konieczności podłączania zbędnych przewodów będzie pełnił rolę cyfrowego magazynu dla naszych wszystkich urządzeń mobilnych.

StoreJet Cloud to bezprzewodowy dysk SSD, który z miejsca można określić mianem niesamowicie funkcjonalnego sprzętu, przydatnego w niemal każdym nowoczesnym domu. Wyprodukowany przez firmę Transcend nośnik, poza swą podstawową funkcją przechowywania danych, pozwala także na jednoczesne udostępnianie ich aż pięciu urządzeniom.

Co to oznacza w praktyce? To bardzo proste – jeśli w obrębie sieci Wi-Fi znajduje się telefon, smartfon, tablet lub laptop, to bez problemu może on korzystać z zapisanej na dysku cyfrowej zawartości. Takie rozwiązanie jest niesamowicie przydatne w przypadku gdy z określonego rodzaju danych (z reguły będą to pliki muzyczne oraz filmowe) korzysta się często na kilku urządzeniach, bądź jeśli zasoby naszego cyfrowego magazynu mają być używane przez paru domowników jednocześnie.

Testowany produkt bezproblemowo współpracuje ze sprzętem działającym w oparciu o niemal wszystkie powszechnie używane systemy operacyjne (Windows, Mac OS, iOS oraz Android). W przypadku OS-ów, przeznaczonych dla urządzeń produkcji Apple, producent pokusił się o dołączenie do dysku dedykowanej aplikacji, umożliwiającej intuicyjną kontrolę nad wszystkimi multimediami. W jej obrębie, w prosty i szybki sposób można stworzyć m.in. biblioteki określonych plików, które następnie mogą być wyświetlane na mobilnych ekranach w kilku dostępnych trybach odtwarzania.

Urządzenie oferowane jest w kilku dostępnych wariantach różniących się oferowaną pojemnością – 16, 32, 64 oraz 128 GB. Choć te wielkości nie robią może wrażenia na posiadaczach standardowych "twardzieli", to koniecznie trzeba tutaj pamiętać, że StoreJet Cloud to dysk SSD, który kosztem swej pojemności oferuje użytkownikowi nieporównanie większe prędkości transferu danych niż ma to miejsce w przypadku nośników HDD.

Konstrukcja samego dysku robi bardzo pozytywne wrażenie. Urządzenie jest niesamowicie lekkie (waży zaledwie 90 gramów) i z racji swoich filigranowych gabarytów bez problemu mieści się w kieszeni spodni bądź marynarki. Z uwagi na mobilność, sprzęt ten wyposażony został we wbudowaną baterię, charakteryzującą się całkiem niezłą wydajnością. Przy pełnym jej naładowaniu, dysk może udostępniać bezprzewodowo swoją zawartość nawet przez 6 godzin, co w kategorii tak małego i zarazem funkcjonalnego urządzenia jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

Warto też wspomnieć, że pomimo faktu iż StoreJet Cloud z "natury" dzieli się swoimi dobrami z kilkoma mobilnymi gadżetami, możecie być spokojni o bezpieczeństwo swoich danych. W każdym momencie możliwe jest ustalenie hasła dostępu do zgromadzonych na nim danych, dzięki czemu będą z nich mogły korzystać wyłącznie określone przez was urządzenia.

Czy wobec tego warto pokusić się o zakup tego typu nośnika? W wypadku, gdy w waszym domu funkcjonuje spora liczba tabletów czy smartfonów, których użytkownicy często narzekają na zbyt małą ilość wbudowanej pamięci wewnętrznej, nabycie StoreJet Cloud może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu, w mgnieniu oka znikną wszelkie problemy związane z przechowywaniem najczęściej wykorzystywanych danych, a o to tutaj przecież chodzi, prawda?

Przeczytaj także
Magazyn