Liquid Image - Explorer 8.0 MP. Gogle pływackie z wbudowaną kamerą

Liquid Image - Explorer 8.0 MP. Gogle pływackie z wbudowaną kamerą
e-suplement
Wszyscy doskonale wiemy, że wakacje są czasem odpoczynku i beztroskiej zabawy. Jeśli zamierzacie wybrać się na nie w nadmorskie rejony, to warto rozejrzeć się za jakimś urządzeniem, które będzie w stanie uwiecznić wodne swawole.

Chyba wszyscy zgodzą się z poglądem, że wspomnienia z wakacji są jednymi tych najcenniejszych, do których nieustannie wracamy w trakcie całorocznej nauki i pracy. Tym bardziej więc warto posiadać godny zaufania sprzęt, pomagający o upamiętnianiu najprzyjemniejszych wydarzeń, jakie przytrafiają się nam w tej porze roku. W takim właśnie kontekście naszą uwagę zwróciły produkty dystrybuowane przez firmę Hama, przeznaczone dla osób kochających pływanie i wypoczynek w wodzie. Chodzi tu konkretnie o gogle pływackie, których bombową cechą jest wbudowana kamera pozwalająca na podwodne rejestrowanie materiałów filmowych.

Liquid Image – Explorer 8.0 MP stanowią najprostsze z urządzeń wchodzących w skład linii produktów dla amatorów wodnej kinematografii. Po wyciągnięciu gogli z opakowania naszym oczom pokazuje się masywny i naprawdę solidnie wykonany sprzęt. Maska ta wyposażona została w kamerę z sensorem 8 megapikseli, pozwalającą na robienie wysokiej jakości zdjęć oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości 640x480 pikseli. Byliśmy niezmiernie ciekawi, jak prezentują się efekty podwodnej sesji fotograficznej. Rezultaty okazały się naprawdę niezłe – zdjęcia są ostre i nie widać na nich zbytnich przekłamań kolorów. Podobnie ma się sprawa w przypadku filmów, gdyż zarejestrowany materiał wygląda porządnie i nie razi oczu żadnymi rozmyciami obrazu.

W przypadku maski Explorer 8.0 MP niektóre osoby mogą kręcić nosem na dość standardową rozdzielczość nagrywania, ale jeśli używa się tego sprzętu jako poręcznego rejestratora wodnych zabaw, o narzekaniu na jakość obrazu nie może być raczej mowy. Istotną zaletą urządzenia Hama jest wbudowany w konstrukcję maski mikrofon. Trzeba w tym miejscu przyznać, że bardzo dobrze chwyta on dźwięk i rejestruje go bez żadnych większych zakłóceń czy szumów.

Cała elektroniczna aparatura tych gogli zasilana jest z litowo-jonowego akumulatorka, zdolnego zapewnić działanie kamerki w czasie oscylującym w granicach 2,5 godziny. To spokojnie wystarczy, by uwiecznić najciekawsze momenty z naszych spędzonych nad morzem wakacji.

Zdjęcia oraz filmy wykonane przy pomocy kamerki zapisywane są na karcie pamięci microSDHC. Domyślnie możemy włożyć w urządzenie nośnik o maksymalnie 32-gigabajtowej pojemności, która bez problemu pomieści wszystkie letnie filmowe wspomnienia.

Jeśli chodzi o wrażenia wizualne, nie sposób nie zauważyć, że z powodu zastosowania kamery, rozmiar tej maski nie należy do najmniejszych. Jej solidne wykonanie budzi jednak duże zaufanie – konstrukcja sprawia wrażenie odpornej na wstrząsy, a okulary wykonane ze wzmocnionego szkła są bardzo wytrzymałe i gwarantują solidną ochronę oczu użytkownika.

Swoistą „wadą” tego produktu jest dostępność wyłącznie jednej wersji kolorystycznej. Przydałoby się, by producent wypuścił na rynek również wariant czarny, który prezentowałby się zdecydowanie dostojniej. Biorąc pod uwagę cenę tej maski (ok. 400 PLN), otrzymujemy tutaj naprawdę przydatny gadżet – stanowiący nieocenioną pomoc w utrwalaniu najpiękniejszych chwil z wypoczynku nad wodą. W swojej ofercie firma posiada jeszcze inne modele tego typu masek – kosztują co prawda nieco więcej, ale za to oferują jeszcze lepszą rozdzielczość nagrywanego obrazu oraz większą odporność na zanurzenie w wodzie

W konkursie Active Reader można zdobyć Liquid Image – Explorer 8.0 MP za 400 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn