Bezprzewodowa myszka Genius DX-7100

Bezprzewodowa myszka Genius DX-7100
e-suplement
Doskonały przykład na to, że solidny sprzęt nie musi dużo kosztować... W trakcie codziennej pracy przy komputerze niebagatelne znaczenie ma dobór odpowiedniej myszki. W przypadku gdy nie poświęcasz dużo czasu grom komputerowym i nie potrzebujesz zbyt wielu przycisków funkcyjnych, warto zwrócić uwagę na niezawodne i ergonomiczne gryzonie. Doskonałym reprezentantem takiego sprzętu jest DX-7100 – bezprzewodowa myszka firmy Genius, która za cenę oscylującą w okolicach 40 zł oferuje naprawdę wiele.

Gryzoń komunikuje się z komputerem za pośrednictwem bezprzewodowej technologii korzystającej z pasma 2,4 GHz, wyposażonej dodatkowo w system zapobiegający różnego rodzaju zakłóceniom sygnału, dzięki czemu mamy gwarancję niezawodności niezależnie od miejsca, w którym korzystamy z komputera. Za precyzję tego niewielkiego, ale bardzo zgrabnego sprzętu odpowiada sensor 1600 DPI.

Warto wspomnieć również, że myszka bardzo dobrze radzi sobie na różnych powierzchniach, więc można zapomnieć o zakupie żelowych podkładek czy podobnych dodatków. Testowaliśmy myszkę na drewnianych i plastikowych blatach, a nawet pokusiliśmy się o sprawdzenie jej pracy na tkaninie (sporo osób korzysta przecież z laptopów nie wstając z łóżka). Efekty tych eksperymentów były bardzo udane, gdyż urządzenie było w stanie zachować swą precyzję w każdych warunkach.

Myszka wykonana jest z lekko chropowatego plastiku, a jej dwa dodatkowe przyciski funkcyjne mają na tyle duże rozmiary, że korzystanie z nich jest wyjątkowo intuicyjne. Bezprzewodowa myszka Genius DX-7100 podobnie jak niektóre z gryzoni tego producenta pod wierzchnią pokrywą kryje miejsce na baterię AA oraz mikroodbiornik sygnału bezprzewodowego. Dodatkowo, w pudełku znajdziemy specjalny klips, ułatwiający szybki i bezpieczny transport myszki.

Biorąc pod uwagę dobry stosunek ceny do jakości i możliwości tego sprzętu, bezprzewodowa myszka Genius DX-7100 w pełni zasłużenie otrzymuje naszą rekomendację.

W konkursie Active Reader można zdobyć bezprzewodową mysz Genius DX-7100 za 40 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn