Głośnik Genius SP-900BT

Głośnik Genius SP-900BT
e-suplement
Niedrogi i wyjątkowo mobilny głośnik, przydatny w pracy, w domu i na wakacjach.

Choć każdy z nas ma jakieś urządzenie mobilne odtwarzające pliki muzyczne, to jednak nie wszyscy lubią ich słuchać za pomocą słuchawek. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem są przenośne głośniczki, które bez problemu można zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd.

Stworzony przez firmę Genius model SP-900BT pod względem mobilności już w przedbiegach nie daje szans większości dostępnej na rynku konkurencji. Urządzenie ma niewiele większe rozmiary od zaciśniętej pięści, więc bez problemu można je transportować w małej kieszonce plecaka, czy torby od laptopa.

Ten niepozorny 2-watowy głośnik, mimo niewielkich gabarytów może pochwalić się całkiem donośnym brzmieniem. Domyślnie komunikuje się ze źródłem dźwięku za pomocą standardu Bluetooth 3.0, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego w bardziej tradycyjny sposób, z wykorzystaniem dołączanego do zestawu przewodu jack 3,5 mm.

Głośniczek dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych i wykonany z dbałością o estetykę i praktyczność. Na uwagę zasługuje m.in. antypoślizgowa podstawka, która w pewnym stopniu chroni urządzenie przez swobodnym przesuwaniem się po śliskiej powierzchni.

Na górnej części obudowy znajdują się cztery przyciski funkcyjne, odpowiedzialne za parowanie sygnału, kontrolę nad odtwarzanymi plikami muzycznymi oraz zdalne odbieranie przychodzących połączeń telefonicznych, gdyż dzięki wbudowanemu mikrofonowi głośnik może również pełnić rolę funkcjonalnego zestawu głośnomówiącego.

Jeśli do powyższych cech dodamy też przyzwoity czas pracy na wbudowanym akumulatorze oraz spory zasięg działania urządzenia to stanie się jasne, że SP-900BT stanowi niezwykle interesujący produkt dla mobilnych melomanów.

W konkursie Active Reader można zdobyć głośnik SP-900BT za 115 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn