Router FRITZ!Box 3270

Router FRITZ!Box 3270
e-suplement
Router stanowi podstawowy element naszej domowej infrastruktury sieciowej i odpowiedzialny jest za komfort jej użytkowania, dlatego też jego kupno powinno być starannie przemyślane.

Wraz z nieustannym rozwojem technologii bezprzewodowego Internetu, sklepowe półki pełne są elektronicznych gadżetów, korzystających z jego dobrodziejstw. W wielu gospodarstwach domach króluje już Smart TV, wszyscy członkowie rodziny posiadają smartfony, a całości domowych elektronicznego królestwa dopełniają coraz popularniejsze tablety i inne urządzenia, opierające swe działanie na sieci Wi-Fi. W sytuacji gdy nasza domowa sieć musi na co dzień obsługiwać tak dużą ilość sprzętu, kupno routera zdolnego podołać temu zadaniu staje się więc obowiązkowe.

Router FRITZ!Box 3270 to flagowe urządzenie firmy AVM, które bez dwóch zdań można określić mianem prawdziwego wielozadaniowca. Jego czerwono- -biała obudowa skrywa w sobie wiele możliwości – nie dość, że router ten może obsługiwać prawie każdy standard połączenia sieciowego (m.in. wspiera ADSL/ADSL2+, ma wbudowany port WAN Ethernet oraz współpracuje z modemami UMTS/ HSPA/LTE), to dzięki implementacji portu USB może pełnić również rolę „sieciowej furtki” do naszych cyfrowych zasobów.

Połączenie bezprzewodowe realizowane jest w dwuzakresowym (2,4 oraz 5 GHz) standardzie Wi-Fi 802.11n oraz w nieco starszych 802.11a, 802.11b i 802.11g. Co więcej, jest ono wyjątkowo bezpieczne, bo producent zastosował rozwiązania skutecznie podnoszące ochronę domowej sieci, na czele z szyfrowaniem VPN oraz opcjami pozwalającymi na bardzo precyzyjne zarządzanie opcjami dostępu do stworzonego przez nas środowiska bezprzewodowego.

Z tyłu routera FRITZ!Box 3270, oprócz dwóch anten i czterech portów LAN, znajduje się złącze USB 2.0. Ten przydatny dodatek bardzo rozszerza i tak już spore możliwości testowanego urządzenia. Za pośrednictwem tego portu, do routera możemy podłączyć nie tylko jedno z urządzeń biurowych (np. drukarkę nieposiadającą wsparcia dla Wi-Fi), ale również różnego rodzaju pamięci przenośne. Jeśli mamy więc pokaźną kolekcję multimediów, z których chcielibyśmy w łatwy i szybki sposób korzystać na posiadanych przez nas urządzeniach (telewizorze, tablecie, smartfonie, etc.), to z tym sprzętem stanie się to wyjątkowo proste.

Bezprzewodowe przesyłanie filmów w rozdzielczości Full HD przebiega bezproblemowo, nawet gdy trafiają one na ekrany sporej liczby domowych gadżetów, dzięki czemu z zasobów zgromadzonych na dysku podpiętym do routera w komfortowy sposób może korzystać cała rodzina.

Nie sposób nie zwrócić również uwagi na to, że router FRITZ!Box 3270 efektywnie współpracuje ze smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Producent dołącza do urządzenia kompleksowy zestaw aplikacji, pozwalających m.in. na intuicyjne korzystanie z zasobów darmowej przestrzeni w chmurze, bądź przekształcenie smartfona w słuchawkę obsługującą wybraną przez nas telefonię internetową. Konfiguracja urządzenia nie powinna nikomu przysporzyć problemów – dokonujemy jej bowiem za pomocą czytelnego interfejsu aktywowanego w oknie przeglądarki internetowej, a cały proces trwa zaledwie kilka minut.

Możliwości routera FRITZ! robią spore wrażenie, jeśli więc poszukujemy wydajnego sprzętu, który będzie nam służył przez długi czas, to FRITZ!Box 3270 jest zapewne odpowiedni.

W konkursie Active Reader można zdobyć router FRITZ!Box 3270 za 400 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn