Myszka komputerowa Genius X-G500

Myszka komputerowa Genius X-G500
e-suplement
Niedroga, a przy tym wyjątkowo funkcjonalna gamingowa mysz, będzie stanowiła niezastąpione narzędzie przy podbijaniu wirtualnych światów.

Każdy gracz komputerowy doskonale wie, że dobra myszka powinna stanowić niemal „naturalne” przedłużenie jego ręki. Dobór odpowiedniego gryzonia jest rzeczą kluczową, zwłaszcza w sytuacji, gdy bawimy się przy grach wymagających dużej precyzji, bądź sprawnego operowania wieloma parametrami rozgrywki. W sklepach wiele jest akcesoriów przeznaczonych dla graczy, jednak koszt większości z nich może przyprawić o solidny ból głowy.

My wzięliśmy do recenzji myszkę Genius X-G500, ponieważ jej przystępna cena i nienaganny wygląd zwróciły naszą uwagę. Tak jak w przypadku innych produktów przeznaczonych dla graczy, tak i tutaj mamy do czynienia z charakterystyczną, bardzo ergonomiczną konstrukcją urządzenia.

Przewodowy gryzoń Genius waży135 gram i ma niewielkie gabaryty, a jego ogromną zaletą jest to, że został on wyprofilowany w sposób, dzięki któremu mogą korzystać z niego osoby zarówno praworęczne, jak i leworęczne.

X-G500, podobnie jak każde akcesorium gamingowe, może pochwalić się dodatkowymi klawiszami funkcjonalnymi. Myszka ta ma 6 takich przycisków, z których każdy pokryty został gumowym tworzywem, dzięki czemu korzystanie z urządzenia w trakcie dłuższych sesji przy komputerze jest bardzo komfortowe. Każdy z klawiszy (poza tym odpowiedzialnym za możliwość przełączania między rozdzielczością pracy: 500, 1000, 1500 oraz 2000 DPI) może zostać zaprogramowany wg własnych potrzeb z użyciem oprogramowania dołączonego do urządzenia. Po jego zainstalowaniu myszka zyskuje zupełnie nowe możliwości, gdyż poza opcją przypisania przyciskom określonych funkcji, użytkownik otrzymuje do dyspozycji precyzyjną kontrolę nad wieloma parametrami pracy urządzenia. Poza standardowymi opcjami w postaci zmiany prędkości kursora, szybkości podwójnego kliknięcia czy prędkości przewijania, możemy skorzystać z możliwości zaprogramowania aż 21 makr, czyli określonych sekwencji, które mogą zostać uruchomione poprzez wciśnięcie określonego klawisza. To właśnie ta funkcja stanowi największą zaletę produktu Genius – na rynku trudno bowiem znaleźć porządną mysz z opcją makr, której cena oscylowałaby na poziomie podobnym do X-G500.

Urządzenie to z pewnością przypadnie do gustu wszystkim graczom gustującym w tytułach z gatunku MMO i RTS, bo właśnie tam wymagana jest szybkość i precyzja w wydawaniu określonych poleceń.

Warty uwagi jest również fakt, iż dołączone do myszki oprogramowanie pozwala na zapisanie 3 odrębnych profilów ustawień. Jest to wyjątkowo przydatne, gdyż poza możliwością ustawienia określonych funkcji w np. dwóch grach, mamy także możliwość zaprogramowania klawiszy myszki tak, by stała się ona bardzo pomocnym narzędziem przy pracy z chociażby różnego rodzaju aplikacjami do edycji grafiki, filmów etc. Co ważne, parametry konfiguracyjne zapisywane są w pamięci urządzenia, dzięki czemu nie trzeba ich ponownie modyfikować po podłączeniu go do innego komputera.

Gdyby brać pod uwagę stosunek ceny do oferowanych możliwości, X-G500 plasowałby się w ścisłej czołówce produktów, które bez chwili wahania można by polecić graczom posiadającym dość ograniczone środki fi nansowe. Kwota poniżej 100 zł wydaje się w tym przypadku być naprawdę niewielką, gdyż otrzymujemy za nią wyjątkowo funkcjonalną mysz, stanowiącą bardzo udane gamingowe akcesorium. 

W konkursie Active Reader można zdobyć bezprzewodową mysz Genius X-G500 za 80 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn