Etui z klawiaturą ART AB101

Etui z klawiaturą ART AB101
e-suplement
Etui z wbudowaną klawiaturą ART AB101 to wyjątkowo gustowne wdzianko dla każdego 7-calowego tabletu z systemem Android.

Tablety to jedne z najczęściej kupowanych obecnie urządzeń elektronicznych. Z uwagi na to, że ich ekrany mogą łatwo ulec zarysowaniu, warto pomyśleć o zakupie ochronnego etui, które będzie w stanie zabezpieczyć gadżet przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Na rynku dostępnych jest wiele tego typu akcesoriów – my zdecydowaliśmy się na przetestowanie produktu, który oferuje nie tylko ochronę tabletu.

AB101 to etui stworzone przez polską firmę ART, zajmującą się głównie produkcją akcesoriów dla urządzeń mobilnych. Charakterystyczną cechą tego modelu jest wbudowana klawiatura, umożliwiająca komfortowe korzystanie z Internetu i aplikacji tekstowych (np. mobilnych wersji popularnych programów biurowych). Klawisze mają dość duży skok, dzięki czemu wstukiwanie kolejnych linijek tekstu jest wygodne i porównywalne z pisaniem na typowej klawiaturze laptopa.

Etui wykonane jest z miłego w dotyku syntetycznego tworzywa o sporej grubości, co pozwala mieć pewność, że nawet w przypadku uderzenia czy upadku z małej wysokości naszemu tabletowi nic się nie stanie. Estetyczne etui jest dostępne w czterech wersjach kolorystycznych – czerwonej, niebieskiej, żółtej i białej.

etui-klawiatura

Tablet mocowany jest w etui za pomocą czterech klipsów – trzy są nieruchome, a czwarty ma regulację, co pozwala na idealnie dopasowanie etui do urządzeń różnych producentów. Oprócz uchwytów do mocowania, w jednym z rogów wszyto gumkę, która dodatkowo przytrzymuje tablet, a zarazem umożliwia jego szybkie wyjęcie. Przednia część etui została wyposażona w rozkładaną podstawkę, dzięki czemu z tabletu można korzystać niczym z netbooka, co znacznie podnosi komfort pracy na urządzeniu mobilnym.

Wbudowaną w etui klawiaturę podłączamy do tabletu za pomocą kabelka z końcówką mini USB/micro USB. Dzięki temu korzystając z połączenia przewodowego, nie musimy mieć włączonego modułu Bluetooth, co pozwala zaoszczędzić energię baterii naszego urządzenia mobilnego. Złożony kabel chowamy w wewnętrznej części grzbietu etui, a materiałowe wszywki trzymają go dość mocno.

Etui ART AB101 to elegancki, dopracowany i bardzo funkcjonalny produkt. Warto wspomnieć, że w ofercie producenta jest też etui na 10-calowe tablety o takim samym wzornictwie.

W konkursie Active Reader można zdobyć tę  klawiaturę za 60 pkt.

Przeczytaj także
Magazyn