FRITZ!WLAN repeater 450E - wzmocnij zasięg

FRITZ!WLAN repeater 450E - wzmocnij zasięg
e-suplement
Latem, gdy sporo czasu spędzamy w ogrodzie czy na balkonie, często denerwuje nas brak zasięgu domowej sieci. Gdy już usadowimy się wygodnie w miękkim fotelu lub na leżaku, z tabletem albo smartfonem w dłoni, okazuje się, że nie mamy dostępu do domowego Wi-Fi. W takiej sytuacji warto zainwestować w najnowszy wzmacniacz sygnału firmy AVM - FRITZ!WLAN repeater 450E.

Wzmacniacz jest wykonany z biało-czerwonego tworzywa wysokiej jakości, co zresztą wyróżnia wszystkie produkty marki FRITZ! Kompaktowe rozmiary (76×101×76 mm, ok. 150 g) pozwalają na podłączenie go do większości gniazdek elektrycz­nych, nawet w trudno dostępnych zakamarkach. Do obsługi nie są potrzebne żadne dodatkowe prze­wody lub specjalne urządzenia, a producent zadbał o szczegółową instrukcję w języku polskim.

Maksymalne bezpieczeństwo wzmacniacza zapewnia zaawan­sowana metoda szyfrowania połączeń bezprzewodowych - WPA2 (802.11i). Testowany model jest kompatybilny ze wszystkimi typowymi route­rami WLAN (dla standardów radiowych: 802.11n/g/b) i urządzeniami FRITZ!Box obsługującymi bezprze­wodową sieć LAN, w tym z routerami FRITZ!Box 7490, 7390, 7272, 3272 i 3390. Niestety, zabra­kło wsparcia dla naj­szybszego i najnowsze­go standardu AC.

Dzięki funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup) repeater sam instaluje się za pomocą jednego przycisku (połączenia bezprzewo­dowe są automatycznie konfigurowane i odpowied­nio zabezpieczone). Wzmacniacz bez problemu może przyjąć dowolne ustawienia z routera FRITZ!Box, np. bezprzewodowej usługi „LAN night” czy bezprzewo­dowego dostępu dla gości. Dla ułatwienia ustawienia optymalnej pozycji urządzenie wyposażono w diody LED, które pozwalają dobrać najlepszą jakość sygnału.

Testowany model sprawnie i stabilnie poprawia zasięg bezprzewodowej sieci domowej, zapewniając prędkość transferu do 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki technologii MIMO (ang. Multiple Input Multiple Output) zwiększa się przepustowość sieci bezprzewodowej, polegają­ca na transmisji wieloante­nowej zarówno po stronie nadawczej, jak i odbiorczej - zasięg i szybkość trans­misji danych są znacznie wyższe niż w przypadku wcześniejszych rozwiązań opartych na standardzie 11n.

Dodatkowo FRITZ!WLAN repeater 450E został wypo­sażony w gigabajtowy port LAN do podłączania urządzeń sieciowych niemających mo­dułu sieci bezprzewodowej WLAN (telewizory, konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray czy drukarki). Alternatywnie, w trybie mostka „LAN brid­ge”, FRITZ!WLAN Repeater 450E może być połączony z routerem za pomocą kabla sieciowego lub połączenia powerline. Dzięki temu sygnał da się przesyłać nawet w przypadku dużych odległości - w tym trybie wzmacniacz pracuje jako bezprze­wodowy punkt dostępu (access point).

Podsumowując, FRITZ!WLAN repeater 450E bar­dzo przypadł mi do gustu. Kompaktowe rozmiary i funkcjonalność plasują go w ścisłej czołówce tego typu urządzeń. Gorąco polecam!

 

Przeczytaj także
Magazyn