Kolumna rozporowa KS 3 do mocowania lasera

Kolumna rozporowa KS 3 do mocowania lasera
e-suplement
Uzupełnieniem lasera krzyżowego jest jego dodatkowe wyposażenie. Oprócz okularów do obserwacji linii światła na ścianie oraz statywu, niezbędna w pracy może okazać się specjalna kolumna rozporowa KS 3.

Kolumna jest przydatna podczas prac we wnętrzach. Służy do precyzyjnego ustawiania przyrządów pomiarowych pomiędzy podłogą a sufi tem pomieszczenia. Zwykły statyw, na którym zamocowano urządzenie, często jest zbyt niski. Dzięki zastosowaniu kolumny KS 3 znikają jakiekolwiek problemy z ustawieniem lasera na dowolnej wysokości. Zaopatrując się w taką kolumnę znacznie zwiększymy uniwersalność i wszechstronność naszego lasera. Żadna sytuacja podczas rozstawiania sprzętu nie powinna już nas zaskoczyć.

W pokrowcu, będącym jednocześnie torbą transportową, znajdziemy pięć segmentów. Możemy je łączyć ze sobą na odpowiednią długość, poprzez skręcanie. Po zmontowaniu i umieszczeniu kolumny KS 3 w pionie pomiędzy podłogą a sufitem, uzyskamy stabilny stojak dla naszego lasera. Na wyposażeniu kolumny są jeszcze dwie śruby, adaptery do przykręcania laserów, z gwintem 5/8” i 1/4”. Maksymalna średnica mocowanego lasera może wynosić 186 mm.

W zależności od potrzeb, stojak może być zamocowany np. w przestrzeni niskiej wnęki o wysokości od 73 cm, a kiedy indziej wprowadzony do pomieszczenia o maksymalnej wysokości 3,4 m. Jeśli jest ono jeszcze wyższe i nie można oprzeć kolumny o sufit, standardowy gwint 5/8” na łączeniach segmentów umożliwia ich zamocowanie na statywie.

Długość swobodnego przesuwu konsoli po kolumnie wynosi 264 cm. To daje duże możliwości regulowania wysokości, na której chcemy umieścić laser, np. wtedy, gdy przenosi się poziomy podczas wyrównywania położenia drzwi i okien.

Dodatkową zaletą produktu jest to, że waży tylko 1,6 kg.

Kolumna rozporowa KS 3 należy do akcesorium linii profesjonalnej renomowanej niemieckiej marki geo-FENNEL. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy komponentów i podzespołów testowana kolumna gwarantuje zachowanie płynności pracy oraz ponadstandardową dokładność. Kolumnę KS 3 można podsumować jako przydatne narzędzie, dzięki któremu wszelkie prace wykonane przy użyciu lasera będą precyzyjne i w efekcie dadzą nam dużo satysfakcji. Więcej informacji i pełne dane techniczne na temat testowanego produktu można znaleźć na stronie internetowej www.sklepylaserowe.pl.

 

Przeczytaj także
Magazyn