Poziomnica elektroniczna z laserem EL 821

Poziomnica elektroniczna z laserem EL 821
e-suplement
Zazwyczaj każdy majsterkowicz ma w swoim warsztacie jakąś poziomnicę. Wiadomo, że jest niezastąpiona i sięgamy po nią, gdy chcemy na przykład wyznaczyć położenie otworów, na których zawiśnie kuchenna szafka, albo precyzyjnie wypoziomować wielki poster na ścianie dużego pokoju. Warto jednak starą poziomnicę wymienić na naprawdę nowoczesny produkt, czyli poziomnicę elektroniczną EL 821 z laserem.

W zestawie z poziomnicą otrzymujemy torbę ochronną, w której mieści się niebiesko-czarny efektowny przyrząd oraz zestaw dwóch baterii zasilających 1,5 V AAA. Od razu widać, że nie jest to zwyczajne urządzenie, bo oprócz dwóch zwykłych rurkowych libelli, pionowej i poziomej z przesuwającymi się w środku bąblami powietrza, ma spory wyświetlacz LCD. Po umieszczeniu baterii możemy włączyć elektroniczną część narzędzia. Taka zaawansowana technicznie poziomnica elektroniczno-laserowa będzie niezastąpiona wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wyznaczenie precyzyjnego poziomu lub pomiar i kształtowanie pochylenia. Kiedy już skontrolujemy lub ustawimy odpowiednie pochylenie, możemy szybko przenieść wynik na dalszą odległość, używając lasera wbudowanego od czoła przyrządu. Tam też znajdziemy jego włącznik.

Laser ma mocny promień i zasięg około 20 metrów. Dokładność lasera: ±1 mm/m, moc diody laserowej: <1 mW, a długość fali światła: 650 nm. Wbudowana funkcja HOLD doskonale sprawdzi się, gdy jednocześnie wykonuje się różne czynności. Po wykonaniu pomiaru i użyciu tej funkcji, wynik zostanie zapamiętany i wyświetlony na wyświetlaczu LCD. Zakres pomiaru pochylenia wynosi 360°, rozdzielczość odczytu: 0,1° lub 0,01%. Dokładność pomiaru kątów: 0°+90° = ±0,1°, 1° do 89° = 0,2°. Zasilenie z baterii wystarcza na 6 godzin pracy lasera, natomiast sam wyświetlacz wytrzyma aż 2000 godzin pracy na komplecie baterii.

Aluminiowy niebieski profil poziomnicy jest sztywny i zapewnia trwałość oraz odporność na wstrząsy i skręcanie. Poziomnica nie odkształca się pod naciskiem i zachowuje pierwotny profil. Ochronę przed skutkami upadku stanowią pochłaniacze wstrząsów, umieszczone na obu końcach profilu. Nie radziłbym jednak rzucać tą poziomnicą.

W przypadku, gdy potrzebny jest tradycyjny pomiar, libelle rurkowe pozwolą wykorzystać ten elektroniczny przyrząd jako zwyczajną poziomnicę. Libelle są precyzyjnie wykonane, a kreski wyznaczające prawidłowe położenia bąbli dobrze widoczne.

Precyzyjny pomiar i wysoką jakość otrzymamy w przystępnej cenie. Dodajmy jeszcze, że na poziomnicę elektroniczną EL 821 producent – firma geo-FENNEL – daje 12-miesięczną gwarancję. Polecamy to świetne narzędzie nie tylko specjalistom budowlanym i fachowcom od układania glazury, ale też zwykłym majsterkowiczom.

Więcej informacji i danych technicznych na stronie www.sklepylaserowe.pl.

 

 

Przeczytaj także
Magazyn