Kątomierz elektroniczny EL 823

Kątomierz elektroniczny EL 823
Wszyscy wiemy, że w każdym warsztaciku majsterkowicza poziomnica bardzo się przydaje, ale tym razem dostaliśmy do rąk specjalne narzędzie, które na pierwszy rzut oka pozwala nie tylko sprawdzać piony i poziomy, ale też ustalać wartości kątów. Chociaż wydaje się nam, że to poziomnica  z kątomierzem, to narzędzie nazwano „Kątomierz elektroniczny EL 823”,  co wyraźnie wskazuje na jego podstawowe zastosowanie.

 

Przy bliższym przyjrzeniu się EL 823, uświadomimy sobie, że poziomnica służy tu jedynie, jako pomoc do prawidłowego ustawienia płaszczyzny, od której będziemy ustalać lub obliczać kąty. Pomiar wykonuje się, ustawiając stalowe obracane ramię w określonej pozycji, a wynik wyświetlany jest na czytelnym ekraniku LCD. Czuły moduł pomiarowy zamknięto w wytrzymałym korpusie aluminiowym, dodatkowo wyposażonym w tradycyjną libellę rurkową.Ramię pomiarowe można zablokować w dowolnej pozycji i nie martwić się tym, że niewielkie drgania mogą zniweczyć dokładny pomiar. A poza tym, tak zablokowane ramię pozwala na swobodne przenoszenie zadanych kątów na inne płaszczyzny.

Precyzję narzędzia oddaje informacja o rozdzielczości co 0,05°. Pomiaru można dokonać w pełnym zakresie 360°, czyli w niemal dowolnym położeniu narzędzia. To bardzo istotna właściwość, bo czasem pojawiają się kłopoty z pomiarami, które musimy wykonać, np. poniżej jakiejś określonej płaszczyzny lub gdy mamy do czynienia z kątami rozwartymi. A gdy musimy coś przemyśleć, dopasować lub wykonać kilka pomiarów i nie chcemy wytężać pamięci, możemy użyć funkcji „Hold”, która służy do zapamiętania wyświetlanej wartości.

Kątomierz elektroniczny EL 823 objęty jest 12-miesięczną gwarancją (18-miesięczną po rejestracji). Każdy egzemplarz przed dotarciem do sklepu przechodzi w laboratorium diagnostycznym wstępny przegląd techniczny i kontrolę dokładności. Narzędzie jest gotowe do pracy natychmiast po wyjęciu z firmowego opakowania. A opakowanie zawiera także praktyczny pokrowiec, w którym można przechowywać narzędzie, gdy nie jest używane. warsztaciku nie zawsze jest czysto, często coś się pyli, dlatego lepiej dbać o czułe części mechanizmów, zwłaszcza te elektroniczne, chroniąc je przed przypadkowym zanieczyszczeniem. EL 823 ma kompaktowe rozmiary i zmieści się praktycznie w każdej skrzynce narzędziowej. Kątomierz został wykonany z wysokiej jakości aluminium, stali oraz tworzyw sztucznych i jest miły w dotyku.