TP-LINK RE200 - zasięg to żaden problem!

TP-LINK RE200 - zasięg to żaden problem!
e-suplement
W długie zimowe wieczory lubimy czytać newsy albo oglądać filmy online, usadowieni w wygodnym fotelu, z tabletem albo laptopem w dłoniach. Niestety, czasem okazuje się, że nasza sieć Wi-Fi zawodzi - nie wysyła sygnału o dostatecznej mocy. Nowy wzmacniacz TP-LINK RE200 doskonale radzi sobie z tym problemem. Duża wydajność, funkcjonalność i wsparcie dla standardu  802.11ac to najistotniejsze atuty tego urządzenia.

 

Firma TP-LINK powiększyła swoją ofertę o kompaktowy wzmacniacz sygnału sieci bezprzewodowej – RE200. Urządzenie pozwala na eliminację martwych stref Wi-Fi i korzystanie z sieci w miejscach, w których dotąd sygnał radiowy był za słaby. Wzmacniacz ma niewielkie rozmiary: 110×65,8×75,2 mm, dzięki czemu da się go umieścić praktycznie w dowolnym gniazdku elektrycznym. Po podłączeniu do gniazda można go w prosty sposób skonfigurować ręcznie. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie przycisk Range Extender na wzmacniaczu (w dowolnej kolejności). Po uzyskania połączenia z routerem można przenieść wzmacniacz RE200 w dowolne miejsce znajdujące się w zasięgu sieci bezprzewodowej, bez potrzeby ponownej konfiguracji. Możliwa jest też konfiguracja automatyczna, przy wykorzystaniu standardu WPS (Wi-Fi Protected Setup). TP-LINK RE200 jest bardzo uniwersalnym urządzeniem, ponieważ współpracuje z każdym modelem routera Wi-Fi, również tych w najnowszym standardzie 802.11ac, obsługując dwa pasma transmisji (2,4 GHz lub 5 GHz).

Charakteryzuje się dużą wydajnością i ma wyższą prędkość niż dotychczas dostępne połączenia w standardzie 802.11n. Na białej, eleganckiej obudowie umieszczono LED-owe diody, które informują użytkownika o sile sygnału sieci bezprzewodowej  ułatwiają znalezienie optymalnego gniazda dla wzmacniacza. Urządzenie ma wbudowane trzy anteny i port Ethernet, dzięki czemu może pracować jak karta sieciowa. Mamy zatem możliwość podłączenia do niego urządzenia bez karty Wi-Fi, np. odtwarzacza Blu-ray, konsoli czy telewizora. TP-LINK RE200 można kupić już za 250 zł. Wzmacniacz objęty jest 24-miesięczną gwarancją. To niezawodny, bardzo starannie wykonany produkt o nowoczesnym wyglądzie i doskonałych parametrach. Śmiało możemy go polecić nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, bo w tej grupie cenowej nie znajdziemy nic lepszego.

 

 

Przeczytaj także
Magazyn