TL-PB10400

TL-PB10400
e-suplement
Codziennie korzystamy z urządzeń mobilnych i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Niestety, jednocześnie ciągle borykamy się z tym, że nasz tablet, smartfon, konsola czy aparat fotografi czny szybko się rozładowują i musimy pamiętać o ich doładowywaniu. Największy kłopot pojawia się, gdy jesteśmy poza domem i nie mamy dostępu do gniazda elektrycznego. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest bank energii, niewielkie urządzenie wyposażone w baterię o dużej pojemności.

Testowany dziś power bank TL-PB10400 to po prostu mały, przenośny akumulator, który można łatwo naładować, a następnie wykorzystać do ładowania innych urządzeń mobilnych. Warto mieć go zawsze w torbie, bo przyda się zarówno w szkole, w pracy, na uczelni, jak i podczas weekendowego wypadu za miasto. Produkt ma wbudowaną latarkę, która świetnie się sprawdzi zwłaszcza podczas biwakowania. To niewielkie designerskie biało-niebieskie urządzenie (wym.: 88,8 × 44,3 × 44,3 mm; waga: 241 g) aż przyjemnie trzymać w dłoniach. Dla wygody użytkownika na obudowie umieszczono cztery diody LED, informujące o stopniu naładowania akumulatora i statusie ładowania podłączonych urządzeń. Ale tak naprawdę przecież nie o wygląd głównie chodzi. Power bank bardzo pozytywnie zaskakuje także swoją doskonałą specyfikacją. Akumulator, w który go wyposażono, ma pojemność aż 10 400 mAh. Pozwala to na naładowanie telefonu od trzech do pięciu razy, w zależności od modelu aparatu. Dodatkowo urządzenie dysponuje dwoma portami USB (5 V/2 A oraz 5 V/1 A), co umożliwia podłączenie dwóch różnych urządzeń jednocześnie.

W opakowaniu, oprócz power banku, znajdują się też kabel Micro USB, etui oraz skrócona instrukcja obsługi w języku polskim. Producent zadbał o bezpieczeństwo ładowanych urządzeń, power bank jest bowiem wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie zabezpieczające przed przegrzaniem i zwarciem: układ przeciwzwarciowy, przeciwprzepięciowy oraz zabezpieczenia termiczne;a wysokiej klasy podzespoły gwarantują minimalne straty energii występujące podczas ładowania. A jak uzupełnia energię sam power bank TL- -PB10400? Można to zrobić na dwa sposoby – za pomocą  zasilacza o napięciu 5 V (najlepiej użyć zasilacza o mocy 2 amperów) albo komputerowego portu USB.

Musimy jednak pamiętać, że urządzenie nie może być ładowane i jednocześnie ładować innych urządzeń! Podsumowując, TP-LINK TL-PB10400 bardzo przypadł nam podczas testów do gustu. Kompaktowe rozmiary i funkcjonalność plasują go w czołówce tego typu produktów. Jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie ok. 130 zł. Producenci przewidzieli też roczną gwarancję. Gorąco polecam!

Przeczytaj także
Magazyn