Przenośny głośnik Groovi Ripple – muzyka na okrągło

Przenośny głośnik Groovi Ripple – muzyka na okrągło
Muzyka towarzyszy mi prawie zawsze – w metrze, w pracy, przy kolacji czy w trakcie fitnessu, bez niej nie wyobrażam sobie codziennego życia. Na smartfonie i tablecie mam zainstalowaną appkę muzycznego serwisu streamingowego, dzięki czemu mogę słuchać wszystkiego, na co przyjdzie mi ochota, bez potrzeby ściągania plików czy kupowania płyt. Jednak podczas letniego pikniku czy wakacyjnego wyjazdu, gdy nie mam dostępu do domowych głośników, pojawiał się problem. Dlatego stałem się wielkim fanem przenośnych głośników Bluetooth. Dziś prezentuję Wam ciekawy sprzęt – głośnik Groovi Ripple od TP-LINK.

To niewielkie (103 x 94 x 37 mm), lekkie urządzenie (ok. 20 dkg) zmieści się w kieszeni kurtki czy torbie rowerowej. Ma ciekawy nowoczesny design i jest wykonane z wysokiej jakości plastiku w kolorze szarym i czarnym. Zaopatrzono je w wygodny, ruchomy uchwyt obleczony antypoślizgową gumą, umożliwiający łatwe przenoszenie i optymalne ustawienie głośnika.

Sprzęt jest wyposażony w mocną litowo-jonową baterię 750 mAh. Po pełnym naładowaniu (ładowarka USB w zestawie) głośnik działa ok. czterech godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle konkurencyjnych produktów z tej półki cenowej. Na jednym ładowaniu możemy więc przesłuchać kilkadziesiąt utworów.

Jak na tak małe urządzenie pozytywnie zaskoczyła mnie dobra i głęboka jakość dźwięku płynąca z głośnika w technologii Real Sound, co świadczy o zastosowaniu wewnątrz karty dźwiękowej dobrej klasy. Biorąc pod uwagę owe rozmiary, urządzenie Groovi Ripple ma spory potencjał i pozwala na osiągnięcie dużej głośności. Możemy nią sterować zarówno za pomocą smartfona czy innego urządzenia z Bluetooth, jak i bezpośrednio za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie głośnika. Zastosowana w urządzeniu technologia Bluetooth 4.0 umożliwia szybsze prędkości transferu danych oraz stabilność połączenia między urządzeniami a głośnikiem.

Groovi Ripple świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w plenerze. Producent chwali się zasięgiem do 20 m, pod warunkiem, że nie stoi na drodze zbyt wiele przeszkód, np. w postaci ściany. Jeżeli nie mamy możliwości wykorzystania technologii Bluetooth, możemy podłączyć do głośnika np. mp3 przy użyciu kabla znajdującego się w zestawie.

Polecam ten sprzęcik wszystkim melomanom, bo przyda się zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdy trudno nam usiedzieć w miejscu.