Logitech K780 Multi-Device

Logitech K780 Multi-Device
Tym razem testujemy urządzenie przeznaczone do obsługi mobilnego sprzętu, które współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku platformami – Windows, Mac, Android i iOS. Nasza bezprzewodowa klawiatura może łączyć się z trzema urządzeniami jednocześnie – tak, to możliwe!

Logitech K780 wykonano z wysokiej jakości tworzywa i gumy, w kolorze grafitowo-szarym. Jego wymiary to 158 x 380 x 8-22 mm (wys. x szer. x głęb.). Ma duże, lekko wyprofilowane wygodne klawisze, które rozmieszczono optymalnie, dzięki czemu praca na klawiaturze daje dużo frajdy. Współpracuje ze wszystkimi systemami dostępnymi na rynku, pozwala więc na wygodne napisanie sms-a zarówno na iPhonie, jak i smartfonie.

Klawiaturę wyposażono w przyciski numeryczne. Producent pomyślał też o specjalnych przyciskach do obsługi systemów Windows i Mac, dzięki czemu możemy używać skrótów systemowych odpowiednich dla poszczególnych urządzeń. Klawiatura sama rozpoznaje również system, automatycznie dostosowując klawisze. Łączenie z nią urządzeń mobilnych jest bardzo proste. Można to zrobić na dwa sposoby – poprzez nadajnik Unifying i technologię Bluetooth Smart.

Logitech K780 Multi-Device
Logitech K780 Multi-Device

Zintegrowana, solidna gumowa podstawa pozwala na komfortowe umieszczenie w niej urządzenia mobilnego zarówno dużych, jak i niewielkich rozmiarów. Nie musimy bać się o bezpieczeństwo mobilnego sprzętu, gdyż solidnie trzyma się on w podstawie. Kiedy oparłem na półce 12-calowy tablet i mały 4-calowy smartfon, kąt, pod którym patrzyłem na ekrany obu urządzeń, był optymalny, co ma niebagatelne znaczenie. Dodajmy, że klawiatura może obsłużyć aż trzy urządzenia mobilne jednocześnie. A wygodne przyciski Easy-Switch, w jasnym, kontrastującym z pozostałymi przyciskami kolorze, pozwalają użytkownikowi szybko przełączać się pomiędzy podłączonymi urządzeniami.

Klawiatura jest zasilana dwoma bateriami AAA i – zgodnie z informacją uzyskaną od producenta – powinna działać bezawaryjnie minimum przez ok. 24 miesiące. Dodatkowo jest wyposażona we wskaźnik naładowania (zielona dioda) i funkcję automatycznego usypiania, gdy jej nie używamy.Ponieważ jestem ogromnym fanem bezprzewodowych, wielofunkcyjnych urządzeń, szczerze polecam Wam prezentowany sprzęt. Ta doskonale wykonana klawiatura spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów urządzeń mobilnych. Może tylko cena – ponad 400 zł – jest w stanie trochę odstraszyć potencjalnych nabywców, ale ostatecznie warto postawić na jakość.