TP-Link NC450 - wszystko pod kontrolą

TP-Link NC450 - wszystko pod kontrolą
W sklepach mamy ogromny wybór kamerek pozwalających na podglądanie tego, co dzieje się w domu czy biurze podczas naszej nieobecności. Możemy za ich pomocą obserwować, co robią dzieci czy zwierzaki, gdy nie ma nas obok, albo czy złodziej nie wtargnął do naszego domostwa. Tylko na co zwrócić uwagę, żeby zakup był trafi ony? Jeśli potrzebujesz nowoczesnej kamery IP w rozsądnej cenie, koniecznie musisz przeczytać ten test.

Obrotowa kamera Cloud od TP-Link NC450 to nowoczesne urządzenie o wymiarach: 144×109×106 mm. Jest w stanie rejestrować obraz w obszarze 360 stopni w poziomie oraz 150 stopni w pionie. Ta funkcja pozwala na umieszczenie jej praktycznie w dowolnej pozycji. Da się ją zamontować zarówno na sufi cie, jak i ścianie, czy też na dowolnej półce. W zestawie otrzymujemy regulowana podstawkę, podkładki samoprzylepne i wkręty, które przydadzą się podczas montażu. Biały kolor urządzenia sprawia, ze będzie wtapiało się w każde wnętrze.

Szklany obiektyw z progresywnym przetwornikiem CMOS 1/4” zapewnia doskonałą jakość rejestrowanego obrazu w rozdzielczości 720 pikseli. Dodatkowe diody IR umożliwiają nagrywanie obrazu w zupełnej ciemności (zasięg do ok. 6-8 m), możemy więc zapewnić sobie monitoring przez 24 godziny na dobę.

Kamerę podpinamy do sieci na dwa sposoby – przewodowo (ethernet) lub bezprzewodowo za pomocą Wi- -Fi. A jak przebiega sama jej instalacja? Bardzo prosto i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy uruchomić aplikację tpCamera, która bezboleśnie przeprowadzi nas przez konfigurację. Posiadacze routerów z funkcją WPS instalacji mogą dokonać bezprzewodowo.

Do obsługi kamery również wykorzystujemy bezpłatną apkę tpCamera. Przypomnę, że ta funkcjonalna aplikacja zapewnia dostęp do nagrań z kamery z każdego miejsca, wystarczy mieć Wi-FI. Umożliwia również nagranie filmu lub wykonanie zdjęcia, które później są przechowywane w pamięci urządzenia mobilnego. Kamerką można też sterować zdalnie – przez apkę na smartfona czy też przez panel administracyjny z poziomu przeglądarki.

Oczywiście jeśli nie chcemy pobierać specjalnej aplikacji, możemy do obsługi kamery wykorzystać panel administracyjny. Wchodzimy do niego, wpisując w przeglądarce adres IP, który został przypisany kamerze automatycznie, po czym sterujemy kamerką za pomocą „pokrętła” po prawej stronie podglądu obrazu. Warto również zarejestrować się w serwisie www.tplinkcloud.com, aby odbierać obraz z dowolnego miejsca.

NC450 dysponuje funkcją wykrywania ruchu i automatycznie wysyła powiadomienia, gdy tylko takowy uchwyci. Nagrania możemy rejestrować na dwa sposoby – na kartę microSD (slot obsługuje karty do 32 GB) lub za pomocą Wi-Fi z prędkością do 300 Mb/s. W zestawie otrzymujemy również dodatkową zewnętrzną antenę, żeby ewentualnie poprawić zasięg Wi-Fi. Mamy też na wyposażeniu adapter PoE (Power over Ethernet) i zasilacz 12 V/1 A z trzymetrowym przedłużaczem.

Na uwagę zasługuje fakt, że kamerka potrafi działać dwukierunkowo, ponieważ ma zarówno głośnik, jak i mikrofon. Można za jego pomocą swobodnie rozmawiać z domownikami z dowolnego miejsca na świecie. Pewnym minusem, niestety, pozostaje fakt, że głośniczka nie da się regulować, bo dźwięk jest dosyć donośny.

To wszechstronne urządzenie można kupić już za. ok. 360 zł, a żaden nowoczesny dom nie obejdzie się bez takiego gadżetu. Kamerka TP-Link jest objęta 36-miesięczną gwarancją producenta. Z czystym sumieniem mogę polecić jej zakup.

Przeczytaj także
Magazyn