Router bezprzewodowy Archer VR600

Router bezprzewodowy Archer VR600
To nowoczesne urządzenie znanej nam dobrze marki TP-Link ma wbudowany moduł ADSL (czyli asymetryczną cyfrową linię abonencką), dzięki czemu otrzymujemy pełną dowolność wyboru dostawcy Internetu. Jego kluczowe cechy to duży zasięg, stabilne połączenie oraz wysoka prędkość przesyłu danych. Sprzęt doskonale sprawdzi się więc zarówno w domu jednorodzinnym, jak i dużym mieszkaniu.

Czarna obudowa urządzenia, z ciekawą nowoczesną fakturą, doskonale komponuje się z niemal każdym wnętrzem. Srebrne elementy dodają routerowi elegancji, dzięki czemu możemy go umieścić w dowolnym miejscu. Diody da się wyłączyć, żeby nas nie irytowały podczas wieczornego relaksu.

Model Archer VR600 wyposażono w mocny nadajnik i w trzy dwupasmowe anteny wspomagane technologią kształtowania wiązki. Zapewniają one duży zasięg i stabilność sieci bezprzewodowej, przyspieszając jej działanie. Urządzenie może się pochwalić maksymalną prędkością łącza do 1,6 Gb/s, z czego 300 Mb/s uzyskujemy w paśmie 2,4 GHz, natomiast 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz. Dwa pasma chronią użytkownika przed ewentualnymi zakłóceniami.

Archer VR600 to urządzenie typu "dwa w jednym" - może działać jako router ADSL lub zwykły router bezprzewodowy. Jest zgodne ze standardem sieci bezprzewodowej IEEE 802.11 g/n/ac, VDSL2, ADSL, ADSL2 i ADSL2+.

Sprzęt udostępnia cztery gigabitowe porty LAN i dwa złącza USB obsługujące modemy 3G/4G, co pozwala na wykorzystanie różnych łączy internetowych. Za pomocą tych złączy możemy podpiąć dysk zewnętrzny czy udostępniać inne urządzenia (np. drukarki) urządzeniom w domowej sieci oraz za pomocą funkcji serwera FTP przez Internet. Router wyposażono też w port EWAN.

Sama konfiguracja urządzenia jest bardzo intuicyjna - potrzebujemy na nią zaledwie kilku minut. Bardzo intuicyjny jest również interfejs dostępny w przeglądarce. Specjalnie przeznaczona dla tego sprzętu aplikacja Tether umożliwia zarządzanie routerem za pomocą urządzeń z systemami iOS czy Android. Ustawimy też np. kontrolę rodzicielską, która w obecnych czasach pozostaje bardzo pomocna w ochronie najmłodszego pokolenia przed rozmaitymi cyfrowymi zagrożeniami.

Model Archer VR600 można już kupić. Produkt objęto 36-miesięczną gwarancją. Gorąco polecam to nowoczesne urządzenie.

Przeczytaj także
Magazyn