Router LTE TP-Link M7310 - idealny kompan w podróży

Router LTE TP-Link M7310 - idealny kompan w podróży
Chcesz mieć stały dostęp do sieci zarówno na narciarskim wyjeździe, jak i spędzając leniwy weekend w leśnej głuszy? Nic prostszego, wystarczy zaopatrzyć się w przenośny hotspot. Najlepszym wyborem, moim zdaniem, będzie model z 4G LTE, dzięki czemu nie wydamy fortuny na hotelowe Wi-Fi.

Niewielki mobilny router LTE TP-Link M7310 po umieszczeniu w nim karty SIM jest w stanie rozdzielić sygnał dziesięciu urządzeniom jednocześnie – tabletom, smartfonom, laptopom czy konsolom. Hotspot ma kompaktowe wymiary (98,5×60,5×16 mm), więc bez problemu zmieści się nawet w podręcznym, niewielkim bagażu. Sam wygląd urządzenia sprawia, że stanie się naszym ulubionym gadżetem – a to dzięki eleganckiej stylistyce, obłym kształtom i wysokiej klasy wykończeniu. W tym niewielkim routerze, oprócz gniazda karty SIM, znajdziemy port micro USB, za pomocą którego naładujemy urządzenie, oraz gniazdo kart micro SD o pojemności 32 GB. Dodatkowo na obudowie umieszczono czytelny wyświetlacz (1,44 cala), na którym można monitorować ilość pozostałych do wykorzystania danych, poziom naładowania baterii, siłę sygnału i stan sieci Wi-Fi. Obok wyświetlacza znajdują się dwa przyciski, przy pomocy których można sterować urządzeniem.

TP-Link M7310 dysponuje wymienną baterią o pojemności 2000 mAh, która pozwala na nieprzerwaną pracę przez ok. 10 godzin. Oczywiście warto mieć ze sobą dodatkową baterię albo pojemny powerbank, które przydadzą się, gdy bateria się rozładuje.

Sama konfiguracja urządzenia jest bardzo prosta – wystarczy odpalić router, włożyć kartę SIM, poczekać ok. 30 sekund i już mamy naszą mobilną sieć 4G LTE. Po wprowadzeniu hasła możemy łączyć się z siecią z każdego urządzenia z modułem Wi-Fi. W przypadku sieci 3G prędkość pobierania to ok. 40 Mb/s, natomiast wysyłania – ok. 7 Mb/s. W sieci 4G prędkość wysyłania wynosi ok. 50 Mb/s, a pobierania – do ok.150 Mb/s. W obrębie jednej sieci możemy wysyłać pliki z prędkością 300 Mb/s. TP-Link M7310 działa również jako router przewodowy, po podłączeniu np. do laptopa za pomocą standardowego kabla USB.

Warto też wykorzystać aplikację tpMiFi, dostępną zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Specjalna appka pozwala nam na zdalne zarządzanie uprawnieniami i ustalanie limitów pobierania. Umożliwia również wymianę plików pomiędzy urządzeniami w sieci a kartą micro SD, która znajduje się w routerze – i oczywiście odwrotnie również.

Jeżeli lubicie podróżować, to urządzenie jest zaprojektowana właśnie dla Was. Pozwoli na obejrzenie filmu w jakości HD, błyskawiczne pobieranie plików czy rozmowy wideo bez zakłóceń, nawet z dala od domowego Wi-Fi. Mocna bateria oraz połączenie 4G/3G udostępniane nawet dziesięciu urządzeniom jednocześnie to wielkie atuty prezentowanego sprzętu. Już teraz pomyślcie o jego zakupie, bo ferie, czas majówek i wakacje tuż, tuż.

Przeczytaj także
Magazyn