Wzmacniacz sygnału RE355 - zasięg to nie problem

Wzmacniacz sygnału RE355 - zasięg to nie problem
Do naszej redakcji zawitał nowy wzmacniacz sygnału firmy TP-LINK. To nowoczesne designerskie urządzenie łatwo uwolni użytkownika od problemu tzw. martwych stref, który każdy z nas napotkał na swej wirtualnej drodze. Za pomocą technologii Wi-Fi 11AC w łatwy sposób rozszerzymy istniejącą sieć bezprzewodową. Co bardzo istotne, wzmacniacz współpracuje ze wszystkimi routerami bezprzewodowymi i umożliwia stworzenie dwupasmowej sieci w całym domu czy biurze.

Urządzenie ma bardzo nowoczesny wygląd, dzięki czemu dobrze komponuje się z każdym wnętrzem. Pracuje w dwóch pasmach sieci bezprzewodowej - z prędkością 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 867 Mb/s w paśmie 5 GHz, dzięki czemu uzyskujemy połączenia o łącznej prędkości do 1200 Mb/s. Dwa pasma pozwalają praktycznie na wszystko, począwszy od wysłania standardowego maila, aż do oglądania filmów w rozdzielczości HD bez lagowania. Dzięki zastosowaniu trybu High Speed można łatwo utworzyć jedną, szybką sieć ‒ jedno pasmo wykorzystamy do wysyłania danych, a drugie do ich odbierania.

Wzmacniacz sygnału RE355 jest wyposażony w trzy dwupasmowe anteny zewnętrzne (3 x 2 dBi dla pasma 2,4 GHz i 3 x 3 dBi dla pasma 5 GHz), które można łatwo regulować i za ich pomocą optymalizować zasięg sieci oraz zadbać o stabilność połączeń. Urządzenie dysponuje również gigabitowym portem Ethernet, który pełni rolę bezprzewodowej karty sieciowej, służącej do łączenia urządzeń przewodowych z siecią bezprzewodową, pozwalając im uzyskać duże prędkości. Mamy zatem możliwość podłączenia do niego urządzenia bez karty Wi-Fi, np. odtwarzacza Blu-ray, konsoli czy telewizora.

Dodatkowo producent zaopatrzył wzmacniacz w inteligentny sygnalizator, który pokazuje nam siłę sygnału za pomocą kolorów. Czerwony informuje, że sygnał nie jest zadowalający, niebieski świadczy o optymalnej sile sygnału. Znacznie ułatwia to nam znalezienie optymalnej lokalizacji dla urządzenia, tak aby zasięg sieci był możliwie najlepszy.

Sama instalacja wzmacniacza jest bardzo prosta. Możemy błyskawicznie połączyć wzmacniacz z routerem za pomocą przycisku RE.

Wzmacniacz sygnału TP-LINK RE355 można kupić już za ok. 300 zł. Wzmacniacz objęty jest 24-miesięczną gwarancją. To niezawodny, bardzo starannie wykonany produkt o designerskim wyglądzie i doskonałych parametrach. Śmiało możemy go polecić nawet najbardziej wymagającym użytkownikom, bo w tej grupie cenowej nie znajdziemy nic lepszego.