Inteligentne żarówki TP-Link

Inteligentne żarówki TP-Link
Przedstawiamy Wam serię żarówek firmy TP-Link, które doskonale wpisują się w ideę smart domu. Modele LB100, LB110, LB120 i LB130 to bezprzewodowe produkty, którymi możemy sterować z poziomu smartfonu czy tabletu. Wystarczy domowa sieć Wi-Fi i specjalna aplikacja, by wcielić się w rolę mistrza oświetlenia.

Testowaliśmy już inteligentne gniazdka, czujniki ruchu, kamerki i smartwatche, strumieniowo przesyłaliśmy też muzykę z urządzenia mobilnego, warto więc poznać zalety kolejnych produktów zarządzanych za pomocą urządzeń mobilnych – inteligentnych żarówek.

Wystarczy na smartfonie lub tablecie zainstalować aplikację o nazwie Kasa, stworzoną przez TP-Link, umożliwiającą zdalne sterowanie różnymi urządzeniami tej firmy, by móc zacząć zarządzać w naszym domu światłem. Aplikacja pozwala m.in. na zdalne zapalanie i gaszenie żarówek, zmianę natężenia światła, dobór optymalnej barwy oraz temperatury oświetlenia w zależności od indywidualnych upodobań. Organizując imprezę dla znajomych, będziemy np. w stanie kolorowym światłem stworzyć klimat nocnego klubu, a po wyczerpującym dniu włączyć stonowane światło i usiąść wygodnie na kanapie, z dobrą książką w ręku.

 

Testowane produkty w zależności od modelu prezentują różne możliwości, m.in. opcje automatycznego dostosowania do długości dnia – światło zapala się o zmierzchu i wyłącza, gdy nastaje świt. Można więc oświetlać wejście do domu, garaż czy inne miejsca, w których chcemy mieć jasno po zmroku. Świetnie da się tę opcję wykorzystać do rozświetlenia mieszkania wieczorem, gdy np. wyjeżdżamy na weekend – co może zniechęcić do wizyty nieproszonych gości. Za pomocą aplikacji sporządzimy również harmonogram ustawień, w zależności od pory dnia, oraz zapiszemy ulubione ustawienia w trybie „Scena”. Kilkoma żarówkami możemy wtedy zarządzać jako grupą, zapamiętując tzw. sceny. Oświetleniem da się też sterować głosowo, za pomocą systemów typu Amazon Alexa czy Google Assistant. Co ważne, aplikacja pozwala także na śledzenie zużycia energii przez poszczególne żarówki, które zresztą – z uwagi na energooszczędność LED-owych konstrukcji tej serii – będzie znacznie niższe niż dla zwyczajnych modeli żarnikowych.

Prezentowane żarówki są już dostępne w sprzedaży. Objęto je 24-miesięczną gwarancją producenta. Dla miłośników komfortu i „inteligentnych” rozwiązań w domu to produkty niemal idealne.

MC