TL-PB20100 - power bank do zadań specjalnych

TL-PB20100 - power bank do zadań specjalnych
W dzisiejszych czasach chyba mało kto rusza się na dłużej z domu bez power banku. Tego typu urządzenia zagościły już na dobre w naszych torbach czy walizkach i wreszcie nie musimy obawiać się, że nasz telefon czy e-book niespodziewanie się rozładuje. Tym razem na łamach miesięcznika „Młody Technik” prezentuję wyjątkowy bank energii - TL-PB20100 marki TP-Link. Jestem pewien, że po przeczytaniu tego testu większość z Was popędzi do sklepu po ów niezwykły sprzęt.

Designerski wygląd - biała obła obudowa z wysokiej jakości tworzywa, na brzegach wykończona geometryczną fakturą - zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Urządzenie jest kompaktowe, więc zmieści się w każdej torbie czy plecaku. Bank jest kompatybilny z urządzeniami smart zarówno z systemem Windows, jak i Android czy iOS oraz z większością urządzeń zasilanych za pomocą portu USB.

W urządzeniu zastosowano wyjątkowo duży akumulator LG o pojemności 20 100 mAh, wykorzystujący ogniwa o dłuższej niż standardowa żywotności i wolniejszym procesie wyczerpywania się. Pierwotna pojemność banku energii jest utrzymywana aż do ok. 500 pełnych cykli ładowań. Producent chwali się, że power bank naładuje dziesięć razy iPhone’a SE, a np. Samsunga Galaxy S8 aż sześć razy. Samo tempo ładowania jest świetne, ponieważ bank energii ma większą moc wyjściową - 5 V/2,4 A - i może ładować urządzenia ponad połowę razy szybciej niż przeznaczone dla poszczególnych modeli zasilacze. Producent zastosował w nim autorską technologię inteligentnego ładowania TP-Link, dzięki czemu uniwersalne porty wyjściowe mogą bez problemu dostosować moc zasilania do podłączonych w danym momencie sprzętów. Dlatego prezentowany bank energii jest bezpieczny zarówno dla urządzenia typu tablet, mającego baterię o dużej pojemności, jak i małych urządzeń, dysponujących bateriami o małej pojemności.

Dwa złącza USB 2.0 pozwalają na ładowanie dwóch przenośnych urządzeń jednocześnie, a port microUSB umożliwia ładowanie samego urządzenia. Dyskretnie wkomponowana diodowa latarka to dodatkowy gadżet, który przyda się na jesienno-zimowe wieczory. Zielone diody na obudowie informują o działaniu i stopniu naładowania banku energii.

TL-PB20100 wykorzystuje podczas pracy niezawodne zabezpieczenia, chroniąc ładowany sprzęt przed ewentualnym przegrzaniem, przepięciami, zwarciami, przeciążeniami elektrycznymi, nadmiernym ładowaniem i rozładowaniem.

Bank energii jest już dostępny w sprzedaży. Zważywszy, jakim akumulatorem dysponuje, warto pomyśleć o jego nabyciu. To mocne i efektowne urządzenie na pewno Was nie zawiedzie - wystarczy spojrzeć na prezentowane osiągi. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Polecam.