Wi-Fi zawsze pod ręką - TP-Link M7450

Wi-Fi zawsze pod ręką - TP-Link M7450
Każdy z nas lubi mieć stały dostęp do Internetu. Na wyjeździe czy w podróży często wykorzystujemy smartfon, aby udostępnić sieć innym urządzeniom - laptopowi czy tabletowi. Rozwiązanie to ma jednak sporo minusów, choćby takie, że bateria telefonu szybko się rozładowuje. Dlatego warto zainwestować w przenośny hotspot z mocną baterią, który zawsze możemy mieć ze sobą. Urządzenie, które prezentujemy, dysponuje baterią o dużej pojemności - 3000 mAh, może więc działać kilkanaście godzin na pełnej mocy lub 900 godzin w trybie czuwania.

Bezprzewodowy mobilny router LTE od TP-Link - M7450 to kompaktowe urządzenie o wymiarach: 112,5×66,5×16 mm. Elegancka, plastikowa, szaro-czarna obudowa z zaokrąglonymi krawędziami i kolorowy wyświetlacz robią na użytkowniku świetne wrażenie. Małym minusem są jedynie pozostające na czarnych, błyszczących elementach odciski palców.

Wyświetlacz to bardzo pomysłowe rozwiązanie, dużo wygodniejsze niż świecące diody LED. Można na nim śledzić ilość zużytych danych, siłę sygnału czy stan baterii. Urządzenie jest też wyposażone w gniazdo microSD, które czyta karty o pojemności do 32 GB, co pozwala nam na bezprzewodowe udostępnianie muzyki, filmików czy ulubionych zdjęć.

Działanie TP-Link M7450 polega na rozgłaszaniu sieci Wi-Fi nawet 32 urządzeniom jednocześnie, a za pomocą kabla USB także komputerowi stacjonarnemu. Wystarczy włożyć do środka kartę SIM, którą otrzymaliśmy od naszego operatora, by skorzystać z telefonicznej sieci 4G LTE Cat. 6, wykorzystującej agregację pasma. LTE Cat. 4 odpowiada 20 MHz ciągłego pasma, używanego do "normalnego" LTE. W przypadku Cat. 6 pasmo jest agregowane do 40 MHz. Zastosowanie tej technologii pozwala na pobieranie danych z prędkością nawet do 300 Mb/s. Taka prędkość umożliwia oglądanie fi lmów w jakości HD bez lagowania, szybkie ściąganieplików i komfortowe korzystanie z sieci. Mamy do wyboru dwa pasma sieci WiFI - 2,4 GHz oraz 5 GHz. Hotspot ładujemy przez kabel micro USB podłączony do komputera, ładowarki lub powerbanku.

Koniecznie muszę też wspomnieć o przeznaczonej dla tego modelu mobilnej aplikacji tpMiFi (dla systemów iOS i Android), której twórcą jest sam producent. Appka pozwala na wygodne zarządzanie hotspotem, m.in. ustawienie limitów pobieranych danych, weryfikowanie urządzeń podpiętych do sieci czy też udostępnianie plików na karcie SD. Po pobraniu i uruchomieniu należy wpisać hasło "admin", żeby się zalogować. Urządzeniem można też zarządzać poprzez stronę internetową http://tplinkmifi.net lub wpisując w przeglądarkę http://192.168.0.1.

Produkt jest już w sprzedaży, w sugerowanej cenie 549 zł. Hotspot objęto 36-miesięczną gwarancją producenta. Warto pomyśleć o jego zakupie.