Bezprzewodowy router TP-Link Archer C3150

Bezprzewodowy router TP-Link Archer C3150
Jeżeli lubicie grać online ze znajomymi, udostępniać pokaźne pliki i oglądać ulubione filmy w jakości 4 K, a co najważniejsze - dysponować maksymalną prędkością Wi-Fi, to powinniście pomyśleć o zakupie TP-Link Archer C3150.

Sercem routera jest dwurdzeniowy procesor Broadcom o taktowaniu 1,4 GHz, który zapewnia stabilną i szybką pracę. Archer C3150 działa w dwóch pasmach - 2,4 oraz 5 GHz, a łączna maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, wynosi ok. 3150 Mb/s.

W urządzeniu zastosowano innowacyjne technologie. NitroQAMTM (1024-QAM) i 4-Stream zapewniają maksymalne prędkości Wi-Fi we wszystkich pasmach, wyższe nawet o 25%. MU-MIMO umożliwia jednoczesne wysyłanie i odbieranie danych z czterema urządzeniami - likwidując problem "kolejkowania" i zwiększając wydajność sieci. Technologia Smart Connect automatycznie wybiera optymalne pasmo dla każdego z podpiętych urządzeń.

Router wyposażono w dwa rodzaje portu USB - 2.0 i 3.0 - oraz pięć gigabitowych portów Ethernet (jeden port WAN i cztery LAN), co pozwala na podłączanie do niego dowolnych urządzeń. Cztery dwuzakresowe anteny zewnętrze ułatwiają rozsyłanie sygnału Wi-Fi, a wykorzystanie technologii kształtowania wiązki optymalizuje jakość i stabilność połączenia.

Archer C3150 ma niewielkie wymiary: 263,8×197,8×37,3 mm. To eleganckie urządzenie w designerskiej obudowie z czarnego tworzywa doskonale wkomponuje się w każde wnętrze. Dla diod na obudowie przewidziano funkcję wyłączania, więc nie będą nas irytować w czasie relaksu czy drzemki.

Przyjazny interfejs w języku polskim umożliwia szybką konfigurację urządzenia za pomocą dostępnego kreatora w przeglądarce internetowej, dzięki czemu nawet laik przejdzie przez to "bezboleśnie", ustawiając połączenie z siecią i udostępnienie Wi-Fi. Instalację możemy też przeprowadzić np. na telefonie, wykorzystując do tego darmową appkę TP-LINK Tether - dostępną w Apple App Store i Google Play. Specjalnie stworzone oprogramowanie pozwala nam m.in. na zdalne zarządzanie oraz kontrolę dostępu - możemy np. zaprojektować osobną sieć dla naszych gości.

W pudełku oprócz urządzenia znajdziemy również cztery przykręcane anteny, instrukcję konfiguracji, zasilacz i kabel Ethernet RJ-45. Router jest objęty 36-miesięczną gwarancją producenta.

Polecam ten sprzęt wszystkim, którzy chcą się cieszyć stabilną siecią Wi-Fi o bardzo dużym zasięgu. Sam wiem, że nie ma nic bardziej denerwującego niż wolno działająca sieć, gdy akurat leżysz wygodnie na łóżku w sypialni i nie możesz odpalić filmu… Nie warto narażać się na taki stres.