TP-Link M7200 - surfuj latem z kieszonkowym hotspotem

 TP-Link M7200 - surfuj latem z kieszonkowym hotspotem
Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyobrażam sobie życia bez dostępu przez 24 godziny do Internetu. Dzięki sieci odbieram prywatne czy służbowe maile, sprawdzam dojazd, wchodzę na Facebooka i Instagram, lubię też poczytać newsy, obejrzeć film czy pograć online. Nie znoszę zastanawiać się, czy będę miał zasięg Wi-Fi, gdy zechcę popracować zdalnie w domowym ogrodzie. I mam na to rozwiązanie - przenośny hotspot LTE TP-Link M7200.

To kompaktowe, bezprzewodowe urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości czarnego tworzywa i mieści się w dłoni, dzięki czemu można je zabrać ze sobą wszędzie. Jego wymiary to zaledwie 94×56,7×19,8 mm. Na obudowie znajdują się trzy diody informujące o tym, czy sieć Wi-Fi pozostaje aktywna, czy mamy dostęp do Internetu i jaki jest poziom naładowania baterii. Modem M7200 obsługuje najnowszą generację połączeń 4G FDD/TDD-LTE w paśmie 2,4 GHz i bez problemu łączy się z Internetem w większości miejsc na świecie. Uzyskuje maksymalnie szybkie transfery w ramach sieci komórkowych dowolnych operatorów.

Jak uruchomić urządzenie? Wystarczy zdjąć spód obudowy, po czym włożyć kartę SIM i baterię. Jeżeli dysponujemy kartą nano czy micro SIM, musimy użyć adaptera załączonego do zestawu. Następnie naciskamy przycisk zasilania i przytrzymujemy go do momentu, gdy urządzenie się uruchomi (ok. 5 sekund). Potem wybieramy naszą sieć (SSID) i wprowadzamy hasło (Wireless Password) - informacje są umieszczone w środku modemu i warto je zanotować podczas montażu baterii. Zalecana jest późniejsza zmiana nazwy sieci i hasła, aby zwiększyć bezpieczeństwo sieci.

Chcąc wygodnie obsługiwać hotspot, warto pobrać specjalną darmową aplikację tpMiFi, dostępną zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniem M7200 za pomocą połączonych urządzeń z systemem iOS/Android. Można dzięki niej ustawić limity pobierania danych, kontrolować podłączone do sieci urządzenia i wysyłać wiadomości.

M7200 działa z każdym urządzeniem bezprzewodowym. Utworzone połączenie 4 G/3 G da się bez problemu udostępniać nawet dziesięciu urządzeniom jednocześnie. Korzyść z odpalenia sprzętu odniesie więc cała rodzina - ktoś będzie w stanie pobierać pliki na tablecie, inna osoba równocześnie obejrzy film w jakości HD na laptopie, a kolejny członek familii zagra sobie online w ulubione gry.

W urządzeniu zainstalowano baterię o pojemności 2000 mAh, która wystarcza na ok. osiem godzin pracy. Hotspot ładujemy przez załączony do zestawu kabel micro USB, podłączając go do komputera, ładowarki lub powerbanku.

Hotspot objęto 36-miesięczną gwarancją producenta. Warto pomyśleć o jego zakupie jeszcze przed urlopem!