TL-PB10400 - sposób na udane wakacje!

TL-PB10400 - sposób na udane wakacje!
Urządzenia mobilne na stale zagościły w naszych domach i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Niestety, jednocześnie ciągle borykamy się z tym, że nasz tablet, smartfon czy netbook szybko się rozładowują i musimy pamiętać o uzupełnianiu energii. Największy kłopot pojawia się, gdy jesteśmy na wakacjach i nie mamy dostępu do gniazda elektrycznego. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest bank energii, niewielkie urządzenie wyposażone w baterię o dużej pojemności.

Prezentowany power bank TL-PB10400 to po prostu mały, przenośny akumulator, który można łatwo naładować, a następnie wykorzystać do ładowania innych urządzeń mobilnych. Warto mieć go zawsze w walizce, bo przyda się zarówno na polu namiotowym, jak i podczas pikniku w lesie. Produkt ma wbudowaną latarkę, która świetnie się sprawdzi zwłaszcza podczas biwakowania. To niewielkie, designerskie, biało-niebieskie urządzenie (wym.: 88,8 × 44,3 × 44,3 mm; waga: 241 g) aż przyjemnie trzymać w dłoniach. Dla wygody użytkownika na obudowie umieszczono cztery diody LED, informujące o stopniu naładowania akumulatora i statusie ładowania podłączonych urządzeń.

Ale tak naprawdę przecież nie o wygląd głównie chodzi. Power bank bardzo pozytywnie zaskakuje także swoją doskonałą specyfikacją. Akumulator, w który go wyposażono, ma pojemność aż 10 400 mAh. Pozwala to na naładowanie telefonu od trzech do pięciu razy, w zależności od modelu aparatu. Dodatkowo sprzęt dysponuje dwoma portami USB (5 V/2 A oraz 5 V/1 A), co umożliwia podłączenie dwóch różnych urządzeń jednocześnie.

W opakowaniu, oprócz power banku, znajdują się też kabel micro USB, etui oraz skrócona instrukcja obsługi w języku polskim. Producent zadbał o bezpieczeństwo ładowanych urządzeń, power bank jest bowiem wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie zabezpieczające przed przegrzaniem i zwarciem: układ przeciwzwarciowy, przeciwprzepięciowy oraz zabezpieczenia termiczne; a wysokiej klasy podzespoły gwarantują minimalne straty energii występujące podczas ładowania. A jak uzupełnić energię w samym TL-PB10400? Można to zrobić na dwa sposoby - za pomocą zasilacza o napięciu 5 V (najlepiej użyć takiego o mocy 2 amperów) albo komputerowego portu USB.

Musimy jednak pamiętać, że urządzenie nie może jednocześnie ładować innych sprzętów i samo być ładowane!

Podsumowując, TP-LINK TL-PB10400 bardzo przypadł nam podczas testów do gustu. Kompaktowe rozmiary i funkcjonalność plasują go w czołówce tego typu produktów. Producenci przewidzieli na urządzenie roczną gwarancję. Gorąco polecam na wakacyjne wyjazdy!