Erato Apollo 7s – coś dla nowoczesnego melomana

Erato Apollo 7s – coś dla nowoczesnego melomana
Muzyka towarzyszy nam na każdym kroku - słuchamy jej w komunikacji miejskiej, w samochodzie, na szkolnej przerwie, na bieżni czy na spacerze. Korzystanie ze słuchawek przewodowych ma swoje zalety, ale kto z nas nie "stoczył walki" z uciążliwym kablem i nie marzył, by się od niego uwolnić? Jeśli chcecie, żeby Wasze muzyczne życie stało się prostsze, rozwiązaniem może być inwestycja w kompaktowe słuchawki bezprzewodowe. 

Przedstawiam Erato Apollo 7s - miniaturowe słuchawki z przestrzennym dźwiękiem (autorska technologia 3D EratoSurround), które dotarły do naszej redakcji na testy. 

W kartonowym pudełku znajdziemy eleganckie aluminiowe etui z szufladką i z własnym akumulatorem o pojemności o 300 mA, który ma funkcję powerbanku i służy do ładowania słuchawek. W etui zamontowano złącze micro USB i dwie diody LED - jedna włącza się, gdy ładujemy etui, a druga - gdy zaczynamy w etui ładować słuchawki. Mamy też do dyspozycji dwa zestawy silikonowych końcówek, pianki Comply T600 i gumowe stabilizatory sportowe w trzech rozmiarach. Do dyspozycji otrzymujemy również kabel micro USB o długości 30 cm oraz przejrzystą instrukcję. 

 

Apollo 7s to jedno z najbardziej kompaktowych tego typu urządzeń na rynku. Każdy z dwóch "słuchawkowych" elementów waży zaledwie 4 g, czyli praktycznie nic. Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 4.1 (działającej w tym przypadku do ok. 8-9 m) i są kompatybilne z kodekami aptX, AAC oraz SBC. Mają wbudowany mikrofon, więc idealnie sprawdzą się również do rozmów telefonicznych. Są wodoodporne - wg międzynarodowej, ośmiostopniowej klasy wodoszczelności IPX uzyskały stopień IPX5, co znaczy, że nie uszkodzą się przy deszczu i zachlapaniu. Dobrze sprawdzą się więc podczas uprawiania sportu w plenerze, bo ani pot, ani opady im nie straszne. 

Słuchawki łatwo się podłącza. Każda dysponuje maleńkim przyciskiem, który wystarczy przytrzymać przez 2 sekundy, by zostały wykryte przez telefon, tablet czy komputer. Żeby z nich korzystać, nie musimy też instalować żadnej aplikacji. Jeżeli chcemy odebrać połączenie, wystarczy raz przycisnąć guziczek na jednej lub drugiej słuchawce, a w momencie zakończenia połączenia - dwie sekundy przytrzymać ponownie. Przyciski umożliwiają również m.in. pauzowanie i wznawianie odtwarzania muzyki oraz zmianę poziomu głośności. Małe błękitne diody umieszczone na słuchawkach informują nas o włączonym Bluetooth. 

Jakość dźwięku, w mojej ocenie, wypada świetnie, a słuchałem zarówno rocka, jak i muzyki bluesowej. Może przydałoby się trochę więcej niskich tonów, a głośność przy maksymalnym ustawieniu mogłaby być trochę większa, ale poza tym muzyka wybrzmiewa w nich naprawdę dobrze. 

Oprócz jakości dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych kluczową cechą jest czas pracy. Baterie w Apollo 7s pozwalają nam na jednym ładowaniu słuchać muzyki przez około 2-2,5 godziny lub prowadzić rozmowę przez około 3 godziny. Nie jest to pewnie szczyt marzeń, ale jak dla mnie wystarczający wynik. Dodatkowo etui ładujące pozwala na wydłużenie czasu słuchania muzyki do 9 godzin. Samo ładowanie naszego designerskiego etui trwa około godziny. 

Model Apollo 7s jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych - czarnej, szarej, białej i różowej. Sugerowana cena producenta to 799 zł. Słuchawki są objęte trzyletnią gwarancją. 

Mogę śmiało polecić ten sprzęt. Słuchawki dobrze sprawdzają się zarówno podczas słuchania muzyki, jak i rozmów telefonicznych. Są kompaktowe, lekkie, dzięki licznym nakładkom łatwo da się je dopasować do ucha i oferują dobry dźwięki.