Zestaw słuchawkowy na miarę XXI wieku

Zestaw słuchawkowy na miarę XXI wieku
53 mm membrany, głęboki bas i szeroki zakres częstotliwości - to tylko kilka z wielu zalet słuchawek, które chcemy przedstawić, zwłaszcza miłośnikom gier. XPG EMIX H30 SE jest sprzętem gamingowym, równie dobrze sprawdzającym się zarówno przy słuchaniu muzyki, jak i oglądaniu ulubionych filmów.

Zestaw wygląda bardzo nowocześnie - solidny aluminiowy pałąk z zoptymalizowaną siłą docisku samoczynnie dostosowuje się do kształtu głowy użytkownika. Połączenie czerwieni i czerni ładnie się komponuje i nadaje słuchawkom designerskiego looku.

Poduszki (nauszniki) wykonane są z oddychającej i elastycznej pianki, która zapewnia duży komfort nawet przy kilkugodzinnym korzystaniu z produktu. Nic nas nie uciska - choć przyznam, że waga słuchawek jest na głowie odczuwalna, to jednocześnie nie czułem zmęczenia podczas ich dłuższej eksploatacji. W słuchawkach zastosowano ciekawe, czerwone podświetlenie "zewnętrznej części nauszników" oraz diody wokół pokrętła głośności, obrazujące poziom natężenia dźwięku.

Kable umieszczone są w moim ulubionym, materiałowym oplocie; mają złocone końcówki i komfortową długość. W komplecie otrzymujemy czarny wzmacniacz SOLOX F30 i odłączany mikrofon, również z pozłacanymi złączami, o konstrukcji pozwalającej na wyginanie, tak aby optymalnie dostosować jego pozycję. Mikrofon charakteryzuje się wysoką precyzją i odcięciem szumów, a wspominane membrany zapewniają bardzo dobrą dynamikę.

Dołączony do zestawu wzmacniacz daje możliwość wyboru jednego z czterech trybów dźwięku - "Gra", "Film", "Głos" lub "Muzyka", a duże pokrętło umieszczone na środku pozwala na regulowanie głośności. Do wzmacniacza możemy też podłączyć dwa urządzenia USB oraz głośnik (lub drugie słuchawki), a za pomocą przycisku decydować, skąd ma płynąć dźwięk - wybieramy jedno ze źródeł lub oba jednocześnie. Ostatni element wzmacniacza stanowi przycisk umożliwiający aktywację wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.

Darmowe oprogramowanie Xear, dostępne na stronie producenta, pozwala na personalizowanie ustawień dźwięku w bardzo szczegółowy sposób. Zestaw kompatybilny jest z zarówno z Pecetami i komputerami Mac, jak i urządzeniami mobilnymi z systemem iOS lub Android.

To fajny zestaw dla wymagających użytkowników, który świetnie spełni swoją funkcję zarówno w odniesieniu do gier, filmów, jak i muzyki, oferując w każdym z proponowanych zastosowań wiele ciekawych doznań dźwiękowych na najwyższym poziomie.

Zamknięta konstrukcja pozwala lepiej skupić się na tym, co robimy w słuchawkach, bo nie rozpraszają nas wówczas dźwięki z otoczenia. Ciekawe wzornictwo, wytrzymałe aluminium, "oddychające" poduszki, obsługa wirtualnego dźwięku przestrzennego, dobry mikrofon i dynamika membran - czego chcieć więcej? Dla wytrawnych graczy XPG EMIX H30 SE to propozycja obowiązkowa. Sprzęt jest objęty dwuletnią gwarancją producenta.