Szybki router D-Link DIR‑1960

Szybki router D-Link DIR‑1960
Jeśli chcesz zabezpieczyć dom, wykorzystując oprogramowanie McAfee i najnowszą technologię Wave 2 w połączeniu z dwoma zakresami i skutecznością MUMIMO, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w nowość na rynku - EXO Router WiFi AC1900 Smart Mesh DIR-1960 marki D-Link. To nowoczesne urządzenie sprawi, że korzystanie z sieci, a co za tym idzie Twoje dane i prywatność, będą wyjątkowo solidnie zabezpieczone.

W pudełku oprócz urządzenia znajdziemy m.in. cztery anteny, zasilacz, kabel ethernetowy, przejrzystą instrukcję oraz kartkę z kodem QR do aplikacji McAfee. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa, w moim ulubionym czarnym kolorze. Jego wymiary to 223×177×65 mm. Waga wynosi zaledwie 60 dkg. Do routera można podczepić cztery ruchome anteny.

Na froncie umieszczono pięć diod sygnalizujących tryb pracy i port USB 3.0. Z tyłu ulokowano cztery porty Gigabit Ethernet oraz jeden port WAN do podłączenia źródła Internetu, włącznik WPS oraz Reset. Od spodu umieszczono uchwyty montażowe przydatne przy zamontowaniu sprzętu na ścianie, co jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w małym metrażu.

Router D-Link DIR‑1960 możemy zainstalować w prosty sposób za pomocą darmowej aplikacji D-Link. Appka pozwala nam również na ręczne ustawianie parametrów oraz sprawdzanie, kto aktualnie jest podpięty do sieci. Możemy też korzystać z funkcji Harmonogramu, dzięki której zaplanujemy np. godziny dostępu do sieci dla naszych dzieciaków.

Wraz z routerem Firma D-Link udostępniła darmowy dostęp do pakietu bezpieczeństwa McAfee - pięć lat na Secure Home Platform i dwa lata na LiveSafe. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac, w dwóch pasmach Wi-Fi. Przy częstotliwości sieci bezprzewodowej 5 GHz osiągnąłem prędkość ok. 1270 Mb/s, a przy częstotliwości 2,4 GHz - 290 Mb/s. Wiadomo że im bliżej routera, tym wynik był lepszy.

DIR-1960 działa w standardzie sieci Mesh, co pozwala urządzeniom komunikować się bezpośrednio ze sobą. Wystarczy umieścić w różnych częściach domu wzmacniacze Wi-Fi DAP-1620, aby w dowolnym miejscu korzystać z jednej sieci Wi-Fi i przechodzić z pokoju do pokoju czy kuchni bez utraty połączenia.

Cztery anteny montowane na obudowie poprawiają jakość sygnału, a dwurdzeniowy procesor o częstotliwości 880 MHz świetnie wspiera kilka urządzeń pracujących równolegle w sieci. Dzięki najnowszej technologii AC Wave 2 otrzymujemy trzykrotnie szybsze przesyłanie danych niż w przypadku urządzeń generacji Wireless N. Warto korzystać też z routera w trybie poleceń głosowych, wydawanych za pośrednictwem urządzeń Amazon Alexa i Google Home.

Urządzenie bardzo dobrze radzi sobie z obsługą domowej sieci. Prędkość transmisji danych jest naprawdę bardzo zadowalająca. Intuicyjna appka do obsługi routera i darmowy abonament na usługi McAfee to tylko klika z wielu zalet DIR-1960 . Zwłaszcza dla rodziców prezentowany router stanowi propozycję obowiązkową. Sprzęt jest objęty dwuletnią gwarancją producenta. Polecam.