Klawiatura LuxePad 9100

Klawiatura LuxePad 9100
W ofercie Geniusa możemy znaleźć nowoczesną klawiaturę LuxePad 9100 przeznaczoną do współpracy z tabletami i smartfonami. Powinna ona ułatwić pisanie długich tekstów na urządzeniach mobilnych.

Każdy nowy tablet na rynku ma coraz większą funkcjonalność. Wysoka wydajność i rozdzielczość sprawia, że urządzenia te stają się narzędziami nie tylko rozrywki, ale również pracy. Jednak długie wpisywanie tekstów za pomocy klawiatury ekranowej może być męczące, szczególnie dla osób, które potrzebują wprowadzić długi tekst na smartfonie. W celu zwiększenia wygody pracy z tabletami, Genius zaprojektował bezprzewodową klawiaturę LuxePad 9100.

Po wyjęciu z pudełka, oczom ukazuje się wykonana z dobrej jakości materiałów, wypolerowana na wysoki połysk klawiatura mająca 79 klawiszy, w tym 7 ułatwiających dostęp do typowych funkcji tabletu. Kształt i działanie klawiszy nawiązuje do popularnego ostatnimi czasy wyspowego rozwiązania stosowanego w urządzeniach Apple i nie tylko.

Wymiary urządzenia to 128×264 mm przy grubości 17,5 mm. W zestawie z klawiaturą znajdziemy również skórzane, składane etui, które chroni ją podczas transportu. W trakcie korzystania z tabletu, etui zamienia się w stabilną podstawkę z regulowanym kątem nachylenia.

Klawiatura łączy się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth HID w wersji 2.0 z obsługą EDR i działa z systemami operacyjnymi iOS4+, Android3.0+ oraz Windows XP/Vista/7. Do działania nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki ani okablowanie. Dodatkową zaletą klawiatury LuxePad 9100 jest zasilanie z dwóch paluszków AAA, dzięki czemu klawiatura nie zużywa baterii tabletu. Zaimplementowana zaawansowana funkcja oszczędzania energii pozwala cieszyć się długą pracą urządzenia.

Podłączenie do tabletu i smartfona nie niosło za sobą problemów. Pozostawienie klawiatury na dłuższą chwilę powodowało jej uśpienie i bywały przypadki, że trzeba było przed rozpoczęciem pisania nacisnąć przycisk Connect by urządzenia się odnalazły. Uzyskanie polskich znaków nie stanowi problemu. Problemy pojawiają się czasem z połączeniem z urządzeniami z Androidem.

Dopiero restart tabletu umożliwił poprawną komunikację obu urządzeń. Komputer z Windows 7 także miał problem z podłączeniem urządzenia, które po dwóch restartach klawiatury zaczęło normalnie pracować. Oczywiście przyzwyczajenia wymaga wprowadzanie tekstów przy pomocy tej klawiatury, ale urządzenie doskonale spełnia swoją funkcję.

Opakowanie zawiera: klawiaturę bluetooth, dwie baterie alkaliczne, skórzane etui, podręcznik użytkownika w języku polskim. Klawiatura LuxePad 9100 ma 24-miesięczną gwarancję producenta. Średnia cena urządzenia w sklepach internetowych kształtuje się na poziomie 179 zł.

W konkursie Active Reader można zdobyć tę klawiaturę za 179 pkt.