Szczurza "telepatia" to fakt, ludzkie zastosowania blisko - mówią uczeni

Szczurza "telepatia" to fakt, ludzkie zastosowania blisko - mówią uczeni
Jeden szczur w Brazylii. Drugi w Północnej Karolinie w USA. I potrafią się komunikować "telepatycznie", a dokładnie mówiąc, dzięki implantom w korze mózgowej, które wszczepili im naukowcy z Duke University.

Szczur lider, nadawca sygnału, widzi światło, które, jak to wcześnie wyćwiczono było sygnałem o naciśnięcia określonej dźwigni. Światło widział tyko on i miał, za pomocą jedynie impulsu elektrycznego pomiędzy szczurzymi mózgami przekazać kolegom znajdującym się w oddalonym miejscu, przekazać informację o tym, którą dźwignię należy nacisnąć. I to się udało.

Szczury-odbiorcy sygnałów, które nie były trenowane w prawidłowej reakcji, naciskały właściwą dźwignię, tylko za sprawą sygnału trenowanego nadawcy. Bezpośrednia komunikacja "mózg-do-mózgu" stała się faktem.

Zdaniem badaczy z Uniwersytetu Duke, możliwa jest ta drogą transmisja wszelkich dostępnym zmysłom zwierząt doznań - smaku, zapachu, obrazu, dotyku. Mówią też o możliwym przeniesieniu bezpośrednich trans-mózgowych przekazów do świata ludzi. Może to się stać w ciągu kilku lat.

zp8497586rq