Lekkie i wygodne egzospodnie
Czy Soft Exosuit jest egzoszkieletem, który żołnierz bez nadmiernego obciążenia będzie użyć i korzystać z dobrodziejstw „ekstra mocy”? To się okaże podczas testów poligonowych. Na razie egzospodnie, skonstruowane przez Instytut Wyss na Uniwersytecie Harvarda a sfinansowane przez DARPA, są przedstawiane jako „najlżejsze z dostępnych.”
Twórcy nazywają tak swój egzoszkielet, gdyż stanowi on raczej system dźwigni i przegubów zakładanych na kończyny i tułów niż coś, do czego trzeba by wchodzić, a tak wygląda większość znanych dotychczas konstrukcji tego rodzaju. Założeniem Soft Exosuit jest również to, aby w jak najmniejszym stopniu przeszkadzał w poruszaniu się. Naukowcy z Harvardu porównują go do „spodni”, które się zakłada a centralny punkt obciążeniowy znajduje się w talii.
Egzoszkielet Soft Exosuit, przynajmniej w tej wersji, którą zaprezentowano, nie służy do podnoszenia ciężarów a raczej do wspomagania nóg w chodzeniu, dzięki czemu mógłby być wykorzystany również przez osoby niepełnosprawne.