Google prezentuje połączenie routera z inteligentnym głośnikiem

Google prezentuje połączenie routera z inteligentnym głośnikiem
Podczas trwającej konferencji sprzętowej Google Pixel 4 firma zaprezentowała nowy modułowy router sieciowy Nest Wifi składający się z bulwiastego routera i dodatkowych modułów Point rozszerzających zasięg internetu bezprzewodowego na cały dom. W dodatku urządzenie jest wyposażone w funkcje inteligentnego głośnika Google Home, pozwalające wydawać polecania głosowe.

Nowe routery Google nie obsługują nowego standardu Wi-Fi 6, ale firma twierdzi, że te nowe routery są dwa razy szybsze niż poprzednia generacja z AC2200 MU-MIMO 802.11ac Wi-Fi, z konfiguracją anten 4 x 4 na routerze i antenami 2 x 2 w modułach Point zarówno dla pasma 2,4 GHz, jak i 5 GHz. System jest wyposażony w funkcje inteligentnego domu obsługiwane za pomocą interfejsu głosowego. Google twierdzi, że można użyć Asystenta do sterowania siecią Wi-Fi, w niezwykle prosty sposób, np. mówiąc „Hej Google, wstrzymaj Wi-Fi dla Janka”, aby dziecko zajęło się lekcjami zamiast siedzieć w smartfonie (przykład z bloga Googlea).

Podczas wydarzenia zaprezentowano również bezprzewodowe słuchawki Pixel Buds z funkcją Adaptive Sound pozwalającą na dynamiczną regulację głośności odtwarzania w zależności od hałasu w otoczeniu użytkownika. Premierę miał też inteligentny głośnik Nest Mini oraz nowy laptop Pixelbook Go z linii Google Chromebook z 13,3-calowym ekranem dotykowym w rozdzielczości Full HD lub 4K Molecular Display. Zapowiedziano również premierę strumieniowej usługi gier o nazwie Stadia na 19 listopada.

Film prezentujący Nest Wifi: 

Źródło: www.theverge.com

Mirosław Usidus