Koronawirus w świecie techniki: Musk zapowiada produkcję respiratorów, D-Link oferuje routery do pracy zdalnej

Koronawirus w świecie techniki: Musk zapowiada produkcję respiratorów, D-Link oferuje routery do pracy zdalnej
Światowa pandemia koronawirusa generuje wzbierającą falę innowacji i nowych ofert ze strony sektora technologicznego. Przykładów tej tendencji jest wiele. Jednym z najnowszych i najciekawszych jest twitterowa deklaracja Elona Muska, że "my" (czyli, jak należy rozumieć, któraś z jego firm) produkować będzie respiratory, jeśli ich zabraknie. Wcześniej w wypowiedziach publicznych wyrażał się lekceważąco o zagrożeniu COVID-19, krytykując panikę wokół tej kwestii.

Tymczasem firma Firma D-Link w Australii i Nowej Zelandii wprowadziła na rynek nowy router bezprzewodowy zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach pracujących z domu. DWR-956 jest bezprzewodowym routerem z portami Gigabit Ethernet i obsługą VoIP, wyposażonym we wbudowany modem LTE, który zapewnia łączność mobilną 3G/4G z prędkością downlink do 150 Mb/s i prędkością uplink do 50 Mb/s, po umieszczeniu posiadanej karty SIM do slotu.

Informacje o korona wirusowych innowacjach docierają do "MT także z Polski. Robot humanoidalny Pepper od lat pracuje w siedzibie opolskiej agencji pracy Weegree. Wita interesariuszy, umożliwia skontaktowanie się z wybranymi pracownikami, a kiedy dana osoba wychodzi z biura, żegna się z nią i informuje o przewidywanej pogodzie na następne godziny. W związku z epidemią, firma postanowiła rozszerzyć jego funkcje i sprawić, aby zatroszczył się o sprawdzenie, czy osoba, która przekracza próg biura jest zdrowa i może spotkać się z pracownikami firmy. Po wprowadzonej aktualizacji, robot zaraz po przywitaniu prosi interesariusza o umycie rąk płynem do dezynfekcji, znajdującym się w widocznym miejscu na biurku recepcji. Następnie zaleca sprawdzenie temperatury przy użyciu bezdotykowego termometru, a po jej zmierzeniu - informuje, czy mieści się ona w normie. Jeśli odpowiedź jest pozytywna, prosi o założenie maski ochronnej, a następnie ponowną dezynfekcję rąk. Dopiero po wykonaniu wszystkich wymienionych czynności, dana osoba może wejść do biura firmy i spotkać się z jej pracownikami.

Źródła: twitter.com; channellife.co.nz; Informacja własna

Mirosław Usidus