Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Flex do korzystania ze złożonego smartfona

Flex do korzystania ze złożonego smartfona
YouTube wprowadza do swojej aplikacji w urządzeniach mobilnych nowy tryb Flex, przeznaczony dla aparatów składanych, takich jak Samsung Galaxy Z Flip. Wykorzystując składają konstrukcję wyświetlacza, rozwiązanie to dzieli interfejs aplikacji na dwie równe części. Użytkownik może korzystać z górnej połowy, aby oglądać film, z tym samym czasie druga połowa może być używana do wyszukiwania dodatkowych filmów, komentarzy, i innych treści.

Samsung napisał w komunikacie prasowym z okazji uruchomienia Flexa: „Inżynierowie Samsung i Google przeprojektowali aplikację z poziomu systemu operacyjnego. Obejmowało to integrację z Android Support Library, co ułatwiło wprowadzenie trybu Flex do usług innych firm. (…) Użytkownicy Galaxy Z Flip mogą pobrać zoptymalizowaną dla trybu Flex aplikację YouTube z Google Play Store od 22 kwietnia”.

W praktyce działa to tak, że podczas oglądania filmu na pełnym ekranie można złożyć go pod kątem 90° i pozostawić na stole (tak jak laptop). Zaktualizowana aplikacja YouTube z trybem Flex wykryje to i przeniesie film do górnej połowy ekranu. Tryb Flex Mode jest również przydatny w przypadku połączeń wideo i dlatego wyposażona została weń także aplikacja Google Duo, komunikator do wideorozmów. Obraz rozmówcy jest wyświetlany w górnej części ekranu (w której znajduje się również kamera skierowana do naszej twarzy), zaś elementy sterujące pojawią się w dolnej części.

Źrodło: www.androidcentral.com

Mirosław Usidus