Szybkość ładowania akumulatorów - Chińczycy wrzucają piąty bieg

Szybkość ładowania akumulatorów - Chińczycy wrzucają piąty bieg
O zbudowaniu bezprzewodowych, jak również przewodowych urządzeń ładujących, osiągających niespotykane dotychczas parametry poinformowała chińska firma Xiaomi. Jak podała, udało się jej skonstruować ładowarki przewodowe o mocy 200 watów i bezprzewodowe - studwudziestowatowe. Według komunikatu producenta, pierwsza dwustuwatowa może w pełni naładować urządzenie z akumulatorem o pojemności 4000 mAh w 8 minut, natomiast ładowarka bezprzewodowa mocy 120 W, może dokonać tego samego w kwadrans.

Ci którzy znają możliwości i szybkość działania współczesnych ładowarek bezprzewodowych, wiedzą, że to rekordowe wyniki. Dla porównania urządzenie OnePlus 9 Pro z baterią 4500 mAh ładuje się przewodową ładowarką 65 watów "do pełna" w czasie 31 minut. Ładowanie bezprzewodowe - około 43 minut. Są to obecnie najszybsze tego typu rozwiązania dostępne na rynku.

Firma zademonstrowała swoje nowe rozwiązania w opublikowanym w Internecie filmie. Widać na nim m.in. nową ładowarkę przewodową ładującą akumulator smartfona do 50% pojemności w ciągu zaledwie trzech minut. Bezprzewodowa ładowarka osiąga ten sam efekt w siedem minut. Nie ma jednak informacji kiedy te superszybkie ładowarki pojawią się na rynku. Obecnie jeszcze są na etapie koncepcyjnym.

Prezentacja nowych szybkich ładowarek Xiaomi:

Źródło: www.bit.ly

Mirosław Usidus

Zobacz także:

AVT5598 - solarna ładowarka akumulatorowa 12V
Smartfony i ich systemy operacyjne, czyli słówko o platformach