Humanoidalny Tesla Bot

Humanoidalny Tesla Bot
Szef Tesli, Elon Musk, zaprezentował podczas wydarzenia o nazwie "Tesla's AI Day" humanoidalnego robota - Tesla Bot, który działa wykorzystując tę samą sztuczną inteligencję, która jest bazą autonomicznych pojazdów jego firmy. W trakcie pokazu Muska nie demonstrowano samego robota. Zamiast tego na scenie przedstawiono postać ubraną w specyficzny kostium.

Znane są niektóre parametry nowej konstrukcji Tesli. Humanoidalny robot ma mieć od 1,5 do niemal 2,5 metra wzrostu i być w stanie dźwigać ciężary powyżej 60 kilogramów. Jego głowa będzie wyposażona w kamery autopilota używane przez pojazdy Tesli do rozpoznawania otoczenia i będzie mieć ekran wyświetlający informacje. Wewnątrz będzie działał komputer Full Self-Driving (FSD) Tesli. Jak podkreślił Musk, robot ma być "przyjazny".

W trakcie prezentacji Musk mówił również, że Tesla Bot miałby uwolnić ludzi od "niebezpiecznych, powtarzalnych i nudnych zadań", podając przykład możliwego zlecania maszynie robienia zakupów spożywczych. Jak uważa prezes Tesli, tworzenie robota w humanoidalnej postaci ma sens, gdyż uczłowiecza technologię.

Źródło: www.cnet.co/2W9Zsyu

Mirosław Usidus