Uczonym udało się wykreować "bąbel warp"

Uczonym udało się wykreować "bąbel warp"
Zespół uczonych prowadzących badania na zlecenie agencji DARPA, przypadkowo stworzył efekt "warp", czyli bardzo mały obiekt o właściwościach zbliżonych do tego, co przewidywał w swoich pracach teoretycznych z lat 90-tych XX wieku meksykański uczony Miguel Alcubierre. Rzecz ta wyłoniła się jako wynik eksperymentu o innym celu, prowadzonego przez naukowców z Limitless Space Institute.

"W trakcie przeprowadzania analiz związanych z projektem finansowanym przez DARPA, mających na celu ocenę możliwej struktury gęstości energii obecnej w pustej przestrzeni Casimira, zgodnie z przewidywaniami dynamicznego modelu próżni", czytamy w publikacji opublikowanej w "European Physical Journal", "odkryto strukturę w skali mikro/nano, która sygnalizuje negatywny rozkład gęstości energii, który ściśle odpowiada wymaganiom metryki Alcubierre'a".

"Aby było jasne, nasze odkrycie nie jest analogiem bąbla warp, jest to prawdziwy, choć skromny i malutki, bąbel warp", powiedział White w oświadczeniu Harold G. White, przedstawiany jako były specjalista NASA ds. napędu warp. Nie pozostawia więc żadnej wątpliwości, czym jest odkrycie. Zgodnie z regułami nauki, musi ono być powtórzone przez inne zespoły. Jeśli mechanizm powstawania "ujemnej energii" zostanie potwierdzony, to przed uczonymi stanie wyzwanie zwiększenia skali zjawiska tak, aby stało się użyteczne, oczywiście głównie z myślą o nowych rodzajach napędów statków kosmicznych.

Źródło: scifi.radio

Mirosław Usidus