Okulary w roli projektora ekranu przed oczami

Okulary w roli projektora ekranu przed oczami
Firma Lenovo poinformowała o nowym produkcie - wyświetlaczu przenośnym o nazwie Glasses T1 (z ang. po prostu okulary), który może łączyć się z telefonami i komputerami, umożliwiając oglądanie wideo, granie w gry lub pracę na większym wirtualnym ekranie, wyświetlanym jako swoista projekcja przed użytkownikiem noszącym okulary. 

Koncepcja tego wynalazku polega na tym, że użytkownik dostaje przed oczy przenośny duży ekran do oglądania filmów, programów telewizyjnych, gier lub do pracy. Nie trzeba mrużyć oczu patrząc na niewielki ekran telefonu, aby obejrzeć film w trakcie podróży pociągiem. Można też wyświetlić drugi duży ekran nad laptopem przebywając np. w kawiarni. 

Okulary T1 wyposażono w parę wyświetlaczy Micro OLED o rozdzielczości Full HD i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Mogą one wyświetlać treści z telefonów, laptopów, komputerów PC lub innych urządzeń z systemem Windows, Android lub MacOS. Lenovo nie wspomina w komunikacie o możliwości podłączenia słuchawek kablem czy przez Bluetooth, co uznaje się za potencjalnie sporą wadę systemu. Jednak jego rzeczywiste możliwości poznamy, gdy pojawi się na naszym rynku. Na rynku chińskim noszą nazwę Lenovo Yoga Glasses. 

Źródło: newatlas.com, zdjęcie: news.lenovo.com/press-kits/tech-life-2022/

Mirosław Usidus 

Zobacz także:

Okulary
Przez okulary AR zobaczymy więcej